Liptovský Mikuáš

Výrobky miestnych

Chcete si z dovolenky priniesť originálne darčeky, ktorý vznikli pod rukami výrobcov priamo v Liptovskom Mikuláši? Niektoré potešia chuťové bunky, ďalšie nadchnú svojou krásou, iné praktickosťou. Kúpite ich v Informačnom centre mesta Liptovský Mikuláš. Vyberať je naozaj z čoho!

Keramika Greško

U Greškovcov sa keramike venuje celá rodina. Vyrábajú ju ručným modelovaním hliny – spôsobom, ktorý bol na Slovensku používaný ešte pred príchodom hrnčiarskeho kruhu. A tak je každý jeden výrobok originálom, ktorý rukami zručných remeselníkov prejde hneď niekoľkokrát. Od modelovania, sušenia, maľovania, čistenia až po pálenie. Príďte si vybrať mydlovničku, tanierik pod varešku, nádobu na med, misku, šálku či hrnček. V ponuke aj cez e-shop.

MydlovničkaNádobka na med Tanierik pod varešku

VegaLM - dotyk pravej kože

Rodinná firma Opavských od roku 1993 vyrába dokonalo prepracované výrobky z tej najkvalitnejšej kože. Peňaženky, kabelky, ruksaky, opasky, kožené diáre, darčekové predmety,... Venujú sa tiež tvorbe ručne maľovaných originálnych šatiek. 

Diár SlovenskoKožený ruksak  Hodvábna šatka Slovensko

Pletenô

Usmievavá Ivanka Feketíková prepadla kúzlu makramé na materskej dovolenke. Založila značku Pletenô a technikou viazania uzlov teraz tvorí nádherné vecičky – anjelikov, sovičky, vianočné ozdoby, batôžky aj tašky, kľúčenky, ... Každý jeden kúsok je vyrobený s láskou a vkusom, navyše s dokonalou precíznosťou a trpezlivosťou. Zakúpite aj v e-shope Informačného centra.
 
PletenôPletenôPletenô

Dáždnikovo

Nápadité motívy dáždnikov vznikajú pod rukami talentovaných slovenských umelcov. Sú veselé, hravé, pestré, a hlavne originálne. K dispozícii sú dlhé, skladacie aj detské a všetky sa vyznačujú vysokou kvalitou. Stačí si len vybrať a získate štýlový módny doplnok, ktorý vám rozžiari aj ten najupršanejší deň. 
 

DáždnikovoDáždnikovoDáždnikovo

Konopná farma Liptov

Produkty s najvyššou možnou kvalitou sú poctivo vyrábané z konope pestovaného pod Tatrami, bez použitia chemických hnojív a pesticídov. Ručný zber a precízna výroba zaručujú zachovanie všetkých živín a vitamínov, ktoré konope obsahuje. Jeho zdraviu prospešné účinky sú využité v CBD olejoch, v konopných mastiach a kozmetike či konopnej sušine (čaji). Všetky uvedené výrobky spĺňajú najvyššie štandardy a normy Európskej únie a kúpite ich aj v našom e-shope.
 
Konopná farma LiptovKonopná farma LiptovKonopná farma Liptov

Pivovar Nilio

Je prvý nealkoholický pivovar na Slovensku. Ich nealkoholické pivá sú chuťou a vôňou na nerozoznanie od pív alkoholických. Sú tak skvelou voľbou pre ľudí, ktorí si chcú dopriať skutočný pôžitok z piva a zároveň sa neobmedzovať napríklad pri šoférovaní, športovaní, či ďalších aktivitách. Varia svetlé, tmavé aj polotmavé pivá, v ktorých zacítite chuť a vôňu citrusov, manga, tropického ovocia, tiež čokolády, kakaa či dubovej kôry. Všetky pivá sú vyrobené z kvalitných surovín rastlinného pôvodu a za svoju kvalitu získal pivovar Nilio certifikáciu V-Label vo vegánskej kategórii. Remeselné pivá Nilio so svetovým ocenením zakúpite aj v e-shope Informačného centra.
 
Pivovar NilioPivovar NilioPivovar Nilio

St. Nicolaus

Nezameniteľná chuť bylinného likéru Demänovka je výsledkom prísne stráženej receptúry inšpirovanej liečivými receptami stredovekých kláštorov. Jej základom je 14 starostlivo vyberaných druhov bylín a korenín a slovenský včelí med, ktorý v spojení s kvalitným jemným liehom a podtatranskou vodou vytvára výraznú, no zato nevtieravú chuť. Nezabudnite piť s mierou, alkoholické nápoje sú určené až od 18 rokov. 
 
DemänovkaDemänovkaDemänovka

Vyberte si aj z výrobkov, ktoré boli poctivo vyrobené v regióne Liptova:


Krmešáky

Krmešáky sú v regióne Liptova prvé prírodné bylinkové mydlá vyrábané remeselným spôsobom. Sú vyrábané za studena, z výhradné prírodných surovín, v drevených formách, ručne krájané. Nasleduje pomalé dozrievanie v drevených roštoch a ručná finalizácia mydiel aj ich obalov. Krmešáky čistia pokožku jemne, šetrne a ohľaduplne vďaka ich výhradne prírodnému zloženiu. Pokožku tak nezaťažujú žiadnymi syntetickými látkami. Pri ich výrobe sa požívajú iba certifikované prírodné silice a éterické oleje. V ponuke aj cez e-shop.
 
KrmešákyKrmešákyKrmešáky

Bylinkové čaje BIOTATRY H&B 

Sú z čistých byliniek z lúky pod Kriváňom. Zalievané dažďom, ošľahané horským slnkom a vetrom. Sú ručne zbierané, sušené a balené vo Východnej pod Tatrami. Presne tak, ako kedysi. Vďaka šetrnému spôsobu pestovania a výrobe od semienka až po balenie samotného čaju je kvalita pod kontrolou počas celého procesu. Čaje si tak zachovávajú výnimočnú vôňu, farbu aj chuť. Zakúpiť si ich môžete aj prostredníctvom e-shopu.
 
Bylinkové čaje BiotatryBylinkové čaje BiotatryBylinkové čaje Biotatry

Všetky tieto a mnohé ďalšie výrobky kúpite v INFORMAČNOM CENTRE na Námestí mieru 1 od pondelka do soboty v čase 9.00 - 17.00.
a vybrané tovary aj na e-shope

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Výrobky, ktoré sú také čerstvé, že ich kúpite len u výrobcu:


Moment Liptov

Dávajú si záležať na čerstvom  kváskovom chlebe, ktorý tu pečú z prvotriednych surovín a hlavne s láskou. Vychutnať si tu môžete aj šálku výberovej kávy, ktorá je pripravená zo zŕn upražených v prvej pražiarni kávy na Liptove – v Aurelica Coffe v Liptovskom Mikuláši. Okrem toho tu nakúpite aj poctivé potraviny najmä od lokálnych dodávateľov. Ich starostlivý výber je zárukou kvality.
Moment Liptov, Jasná Shopping City, www.vmomente.sk
 
Moment Moment LiptovMoment Liptov

Domáca pekáreň Kriváň

Pečú tu s láskou z kvásku sladké pečivo aj chrumkavé celozrnné výrobky. Zároveň je tu obchod s tradičnými slovenskými špecialitami v biokvalite – oštiepkami, ťahaničkami, ovčími a kravskými zrejúcimi syrmi, aj mäsovými špecialitami, domácimi medmi a vínami.
Domáca pekáreň Kriváň v Demänová Rezort, Demänová 584, www.demanovarezort.sk

Domáca pekáreň KriváňDomáca pekáreň KriváňDomáca pekáreň Kriváň

Arch Caffe

Majstrovské dezerty od špičkového cukrára s Michelinskou hviezdou môžete ochutnať v príjemnej kaviarni s priemyselným motívom na okraji mesta. Koláčiky sú tak famózne, že si isto necháte aj nejaký zabaliť so sebou.
Arch Caffe, Družstevná 1774/5, www.archcaffe.sk
 

Liptovar

Remeselný pivovar, ktorý vyrába len nepasterizované a nefiltrované pivo. Domov si ho môžete odniesť vo fľaškách alebo si ho tu priamo vychutnať s dobrým jedlom Pivovarskej reštaurácie pivovaru.
Liptovar, Garbiarska 2032, www.liptovar.sk
 
LiptovarLiptovarLiptovar

Liptovské droby

Starou remeselnou metódou vyrábané jaternice so zemiakovou náplňou, ktorá je ochutená korením, cesnakom a cibuľou. Upečené do zlata, sú skutočne lahôdkou. V roku 2021 boli zaregistrované do systému kvality Európskej únie ako potravina s chráneným zemepisným označením. V Liptovskom Mikuláši ich môžete ochutnať v reštaurácii Liptovská izba alebo v Bernard Pube Maladinovo. Ak by ste si droby chceli pripraviť doma, stačí kúpiť tie z rodinnej firmy Štefan Tkáč GURMÁN z Liptova napr. v sieti COOP Jednota.  
 
Liptovské drobyLiptovské drobyLiptovské droby
 

Liptov - chuť zrodená z horského mlieka

Základom je čerstvé mlieko od kráv a oviec voľne pasúcich sa na zelených pastvinách v horských oblastiach Liptova. Ovčia bryndza, údené oštiepky, maslo, parenice, korbáčiky,... Všetky majú 100% prírodný charakter a pri výrobe údených syrov využívajú výhradne tradičný spôsob údenia dymom z bukového dreva. Výrobky mikulášskej mliekarne kúpite v bežnej sieti obchodov s potravinami, napr. Billa, Jednota či Tesco. 
  
Liptov pološtiepokLiptov bryndzaLiptov maslo