Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník   /   SPOZNAJ MESTO

SPOZNAJ MESTO


Mať sprievodcu neustále k dispozícii? Áno, v mobilnom telefóne!


Takéto sú online prehliadky. Novinkou je Historický kompas, ktorý vám predstaví históriu troch desiatok významných budov ľahko a moderne. Prostredníctvom dobových fotografií, zaujímavostí či spomienok osobností, ktoré sa vám prihovoria zo zvukových nahrávok. Ďalšia online trasa vás naviguje k 13 múzeám a galériám, medzi ktorými vyniká Slovenské múzeum ochrany a jaskyniarstva (jediné svojho druhu na Slovensku), Jánošíkova mučiareň a súdna sieň alebo tretia najstaršia slovenská galéria – Liptovská galéria P. M. Bohúňa. S dejinami mesta je neodmyslite spojená dnes už neexistujúca židovská komunita či legendárny zbojnícky kapitán Jánošík. Online trasy vám pomôžu pri hľadaní ich stôp. 
Špeciálne miesto medzi online prehliadkami majú prehliadky duchovných pamiatok. V meste môžete počas leta (v júli a auguste) navštíviť až štyri. O ich najväčších zaujímavostiach sa dozviete z audiosprievodcov. 

Múzeá a galérie

Sú top aj v rámci Slovenska – interaktívne Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva, Jánošíkova mučiareň a súdna sieň, tretia najstaršia galéria v republike,...


13 zastávok Poďme na to

Bohatstvo duchovných pamiatok

História a zaujímavé detaily vzácnych interiérov Kostola sv. Mikuláša, evanjelického kostola, synagógy a Kostola sv. Petra z Alkantary prostredníctvom audiosprievodcov, fotogalérií a krátkych textov.


4 zastávok Poďme na to

Historický kompas

Poďte sa túlať ulicami Liptovského Mikuláša a pri tom spoznávať takmer 3 desiatky historických budov, osobností a významných udalostí mesta. Nepotrebujete k tomu nič, len mobilný telefón.


30 zastávok Poďme na to

Jánošíkova cesta

Po stopách nesmrteľného zbojníckeho kapitána Jura Jánošíka súdeného, mučeného a popraveného v Liptovskom Mikuláši! Ako sa z obyčajného zbojníka stala legenda porovnateľná so slávnym Robinom Hoodom?


6 zastávok Poďme na to

Mikulášski židia

Za strhujúcimi osudmi osobností významnej komunity, ktorá viac ako dve storočia spolutvorila dejiny mesta. Prvé židovské rodiny prišli do Mikuláša okolo roku 1720.


6 zastávok Poďme na to

Školské výlety

S turistickým sprievodcom spoznajte miesta, kde významné osobnosti písali dôležité kapitoly slovenských dejín. Pobyt v meste si spestrite návštevou múzeí aj zábavnými aktivitami.


20 zastávok Otvoriť ponuku