Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník

Návštevník

Pozývame Vás na návštevu Liptovského Mikuláša, mesta s vyše sedemstoročnými dejinami, turisticky príťažlivým historickým centrom s  12 NAJ ATRAKTIVITAMI – sakrálnymi pamiatkami,  galériami, Jánošíkovou mučiarňou a Súdnou sieňou či najmodernejším slovenským múzeom. 
 
Odporúčame Vám mesto spoznávať s turistickým sprievodcom, ktorý Vám predstaví jeho históriu, svetoznámych mikulášskych umelcov, legendárneho Jánošíka, tiež osudy mikulášskych židov. Všetky prehliadkové trasy nájdete v sekcii Liptovský Mikuláš 7x inak. Pokiaľ máte chuť objavovať jednotlivé atraktivity sami, stiahnite si mobilnú aplikáciu Liptovský Mikuláš, ktorá Vás k nim  pohodlne naviguje. Nájdete v nej aj audiosprievodcov v troch najväčších sakrálnych pamiatkach sprístupnených počas letných mesiacov. Pre rodiny s deťmi je pripravený program Dobrodružstvá s Mikulášom, pri ktorých sa určite nebudete nudiť. Pobyt si môžete spríjemniť aj zaujímavými podujatiami. Každoročne sa ich koná približne 700 a ľahko ich vyhľadáte v centrálnom kalendári podujatí. K tradičným patria Fašiangy v meste, Stoličné dni, Street Music Night, Mikulášske leto, Švábkafest, Mosty-Gesharim či Mikulášsky jarmok. Ďalšou atraktivitou mesta je kultúrno-oddychová zóna Lesopark Háj-Nicovô s náučnými chodníkmi Príroda a krajina okolo nás, Vojenská história a bežeckými Kyslíkovými trasami pomenovanými podľa mikulášskych olympionikov Michala Martikána a Petry Vlhovej. Vrchol Hája je jedným z najkrajších a ľahko dostupných vyhliadkových bodov Liptova s pohľadom na panorámu Národného parku Nízke Tatry, Západné Tatry (TANAP), Chočské vrchy, mesto s vodnou nádržou Liptovská Mara aj vrchol Kriváň. Areál vodného slalomu neďaleko centra mesta je dejiskom medzinárodných pretekov i tréningov vrcholových športovcov. Splav vodného kanála môžete spolu so športovou agentúrou vyskúšať aj Vy, ako aj množsto ďalších športových aktivít v jeho tesnej blízkosti. Turistickú ponuku dopĺňa vyhľadávaný Aquapark Tatralandia so svetom miniatúr Tatrapolis, Hurricane Factory či Kontaktná ZOO. 
V každom prípade na začiatku svojho pobytu zavítajte do INFORMAČNÉHO CENTRA, kde Vám radi a ochotne poradia a poskytnú potrebné propagačné materiály mesta a regiónu.