Liptovský Mikuáš

O NÁS

Sme oficiálnym informačným centrom a turistickou marketingovou organizáciou mesta Liptovský Mikuláš od roku 1992. Naše služby poskytujeme na úrovni Profesijného štandardu pre činnosť turistických informačných centier stanovených Asociáciou informačných centier Slovenska. Medzi naše dlhodobé ciele patrí koordinácia mestského cestovného ruchu a podpora regionálneho cestovného ruchu na princípe partnerstva. Spoločne vytvárame produkty cestovného ruchu, ktoré zvyšujú atraktivitu mesta ako celoročnej destinácie. Aktívne tiež spolupracujeme s masmédiami a pravidelne v nich prezentujeme aktivity a novinky informačného centra. Výsledky našej práce získali viaceré ocenenia v oblasti kvality poskytovaných služieb či tvorby propagačných materiálov. Pri svojej práci si uvedomujeme aj zodpovednosť za ochranu životného prostredia a riadime sa zelenými princípmi v každodennej činnosti.

 Námestie mieru 1, Liptovský Mikuláš
 Tel.:  +421 915 957 008+421 948 625 669
 http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/mapa.png   http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/facebook1.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/instagram.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/youtube.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/newsletter1.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/wifi.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/bezbarierovy_pristup.png 
 1.9.-30.6.: Po-So: 9.00-17.00, 1.7.-31.8.: Po-Pi: 9.00-18.00, So-Ne: 9.00-17.00 

Propagačné materiály

Zastavte sa v INFORMAČNOM CENTRE po bezplatné propagačné materiály alebo si ich stiahnite z web stránky. Budú vám praktickým sprievodcom, v ktorom sa dozviete o najväčších turistických atraktivitách, sakrálnych pamiatkach, zaujímavom programe pre deti či oddychovej zóne Lesopark Háj-Nicovô.
 
 

Ocenenia a certifikáty

Za kvalitu nami poskytovaných služieb sme sa stali hrdým držiteľom osvedčenia o členstve a splnení Profesijného štandardu Asociácie informačných centier Slovenska (AiCES). Pri príležitosti 20. výročia založenia AiCES sme získali ocenenie za prínos pre rozvoj Asociácie. Uznaním našej práce v oblasti tvorby propagačných materiálov bolo ich výborné umiestnenie vo viacerých ročníkoch celoslovenskej súťaže Najkrajšie knihy a propagačné materiály Slovenska organizovanej Klubom fotopublicistov Slovenského syndikátu novinárov. Taktiež prvé miesto za propagačné materiály 12 NAJ historického centra a Mikulášska synagóga v súťažnej prehliadke TURIST PROPAG 2018 v kategórii Propagační leták, ktorá sa uskutočnila na veľtrhu Regiony České republiky. Ocenenia sú pre nás veľkou motiváciou.


Mediálny servis 

Naše aktivity sú pravidelne prezentované aj prostredníctvom rôznych masmediálnych, či printových médií na regionálnej, ale aj celoslovenskej úrovni. Najväčší záujem je o informácie o sprievodcovských službách, nových produktoch, ako aj o novinkách letnej, či zimnej turistickej sezóny.

ROK 2022
TS Informačné centrum pôsobí už 30 rokov, vypracovalo sa medzi slovenskú elitu
TV Liptov - Informačné centrum mesta oslávilo jubileum
30 rokov INFORMAČNÉHO CENTRA mesta Liptovský Mikuláš
Prehliadková trasa - "Príbeh mesta"
Letná sezóna na Liptove je otvorená - TV Liptov
Náučná trasa mestom pre žiakov a celé triedy - TV Liptov (od 1:00 min.)
Študentov prenesú do dávnej minulosti - Mesačník Mikuláš 5/2022 
Rok Janka Kráľa - Eurobankovka Janko Kráľ - TV Liptov (od 8:52 min.)
Naše mesto bude v učebniciach - TV Liptov
Lesopark Háj - Nicovô - reportáž Rádio Slovensko (od 16:40 min.)
Rádiovíkend - pozvánky a reportáže

​ROK 2021
Služby ICM v lete využívali najmä Slováci - Mesačník Mikuláš 10/2021
Pravidelné sprievodcovské služby počas leta  -  TV Liptov, Liptovské noviny (od 2:15 min.)
Pestré leto v Liptovskom Mikuláši - TV Liptov
ONLINE prehliadkové trasy - reportáž Rádio Slovensko (od 16:30 min.)
Rádiovíkend - pozvánky a reportáže


Partneri  


Základom je dobrá spolupráca, ktorá nám umožňuje napredovať a na báze partnerstva definovať koncepciu cestovného ruchu, vytvárať zaujímavé produkty, zabezpečovať účinnú spoločnú prezentáciu a zdieľanú propagáciu. Máte zaujímavú myšlienku či projekt, ktorý by sme mohli spoločne priviesť k životu? Staňte sa naším partnerom!
 

HLAVNÍ PARTNERI
 

 Mesto Liptovský Mikuláš Región Liptov
 Objav Udržateľné SlovenskoPravé slovenské

PARTNERI
 

                 
  Cestovné lístky Leo Express      
         

             
Erb farnosti Okoličné    Cirkevný zbor ECAV na Slovensku Liptovský Mikuláš  Erb farnosti Okoličné
         
Aquapark Tatralandia     


MEDIÁLNI PARTNERI
  TV Liptov, Liptovský MikulášGolden Apple Cinema, Liptovský Mikuláš