Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník

Návštevník

V Liptovskom Mikuláši je rozhodne čo vidieť a zažiť! Lákadlom je jeho historické centrum s 12 NAJ atraktivitami, pestrý program pre rodiny s deťmi Dobrodružstvá s Mikulášom, prehliadky mesta s turistickým sprievodcom, atraktívne podujatia, dokonalý relax v aquaparku Tatralandia aj nenáročná turistika náučnými chodníkmi Lesoparku Háj-Nicovô, ktorý patrí k najkrajším vyhliadkovým bodom Liptova.  Zároveň je Liptovský Mikuláš so svojou ideálnou polohou v srdci regiónu blízko k všetkým jeho atraktivitám - k liptovským aquaparkom, k pamiatkam ľudovej architektúry, známym jaskyniam či  vodnej nádrži Liptovská Mara. Z juhu mesto obklopujú vrcholy Národného parku Nízke Tatry, zo severu Západné Tatry patriace do Tatranského národného parku a Chočské vrchy. Tieto pohoria s množstvom značených turistických trás patria k tým najkrajším na Slovensku. 
Prehľad o všetkých turistických možnostiach, propagačné materiály a suveníry získate v INFORMAČNOM CENTRE mesta Liptovský Mikuláš.   


AKTUÁLNE COVID OPATRENIA

Na základe nariadenia vlády je INFORMAČNÉ CENTRUM mesta dočasne ZATVORENÉ. Informácie poskytujeme telefonicky, alebo e-mailom v čase Po - So: 9.00-17.00.

Do 2. februára 2021 platí prísny zákaz vychádzania. Na základe tohto rozhodnutia sú lyžiarske strediská, ubytovacie zariadenia a turistické atraktivity na Liptove uzavreté. Rovnako je pozastavená prevádzka SKI & AQUA BUS–ov.

ANTIGÉNOVÉ ODBERNÉ MIESTA COVID-19 V LIPTOVSKOM MIKULÁŠI: 

Areál Slovenského Červeného kríža, Kuzmányho 15, Po–So: 7.00–16.00 (posledný odber 15.30)
Liptovská nemocnica s Poliklinikou, Palúčanská 25, Po–Pi: 7.00–15.00 (posledný odber 14.40) 
Vojenské zdravotné sklady, Tehelná ul. (Mútnik), Po–Pi: 10.00–18.00 
Bonum Salutem, Demänovská cesta 296 (odstavné parkovisko nad Demänovou), platí rezervačný systém, potrebné sa objednať! Po–Pi: 10.00–18.00 
 

ZOZNAM TESTOVACÍCH MIEST V LIPTOVSKOM MIKULÁŠI V RÁMCI CELOPLOŠNÉHO TESTOVANIA 23. – 24. 1. 2021:

Testovanie by malo v týchto odberných miestach prebiehať od 8.00 do 20.00 s posledným odberom o 19.30 a dvomi prestávkami:
Vojenské zdravotné sklady, Tehelná ul.  (Mútnik): 2 odberné miesta
Areál Slovenského Červeného kríža, Kuzmányho 15: 2 odberné miesta
Dom kultúry, Hollého 4: 1 odberné miesto
ZŠ J. Kráľa, Podbreziny: 3 odberné miesta
ZŠ Okoličianska, Okoličné: 1 odberné miesto
ZŠ M. R. Martákovej, Nábrežie: 2 odberné miesta
ZŠ Demänovská cesta, Palúdzka: 2 odberné miesta
Kultúrny dom Iľanovo - POZOR! testuje sa len v sobotu 23.1.: 1  odberné miesto
Kultúrny dom Demänová - POZOR! testuje sa len v nedeľu 24.1.: 1 odberné miesto

!!! Odporúčame obyvateľom, ktorých priezvisko sa začína písmenom A až K v abecednom poradí, aby sa zúčastnili na odberoch v sobotu 23. januára. Obyvateľom so začiatočným písmenom priezviska L – Ž odporúčame zúčastniť sa na testovaní v nedeľu 24. januára. 
Odporúčanie testovania podľa abecedného poradia neplatí pre Iľanovo, kde sa testuje len v sobotu ani pre Demänovú, kde sa testuje len v nedeľu. !!!