Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník

Návštevník

V Liptovskom Mikuláši je rozhodne čo vidieť a zažiť! Lákadlom je jeho historické centrum s 12 NAJ atraktivitami, pestrý program pre rodiny s deťmi Dobrodružstvá s Mikulášom, prehliadky mesta s turistickým sprievodcom, atraktívne podujatia, dokonalý relax v aquaparku Tatralandia aj nenáročná turistika náučnými chodníkmi Lesoparku Háj-Nicovô, ktorý patrí k najkrajším vyhliadkovým bodom Liptova.  Zároveň je Liptovský Mikuláš so svojou ideálnou polohou v srdci regiónu blízko k všetkým jeho atraktivitám - k liptovským aquaparkom, k pamiatkam ľudovej architektúry, známym jaskyniam či  vodnej nádrži Liptovská Mara. Z juhu mesto obklopujú vrcholy Národného parku Nízke Tatry, zo severu Západné Tatry patriace do Tatranského národného parku a Chočské vrchy. Tieto pohoria s množstvom značených turistických trás patria k tým najkrajším na Slovensku. 
Prehľad o všetkých turistických možnostiach, propagačné materiály a suveníry získate v INFORMAČNOM CENTRE mesta Liptovský Mikuláš.   

Aktuálne platí zákaz vychádzania, a to do odvolania, najneskôr však do konca núdzového stavu, teda uplynutím 28.4.2021. Na základe tohto rozhodnutia sú lyžiarske strediská, ubytovacie zariadenia a turistické atraktivity na Liptove uzavreté. Aktuálne opatrenia sa riadia COVID automatom, pre okres Liptovský Mikuláš platí aktuálne druhý stupeň varovania. V prípade, že sa potrebujete otestovať, môžete využiť služby odberných antigénových miest.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ VŠAK MÔŽETE ZAŽIŤ V ONLINE PRIESTORE:

→ PREHLIADKOVÉ TRASY MESTOM

→ TURISTICKÉ ATRAKTIVITY 

ALEBO SA VYBERTE DO PRÍRODY:
  • Lesopark Háj Nicovô - kultúrno-prírodná oddychová zóna s jedným z najkrajších vyhliadkových bodov Liptova