Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník

Návštevník

 Liptovský Mikuláš, mesto s vyše sedemstoročnými dejinami, turisticky príťažlivým historickým centrom a jeho 12 NAJ ATRAKTIVITAMI – sakrálnymi pamiatkami,  galériami, Jánošíkovou mučiarňou a Súdnou sieňou či najmodernejším slovenským múzeom. 
 
Odporúčame Vám mesto spoznávať s turistickým sprievodcom, ktorý Vám predstaví najväčšie atraktivity mesta, svetoznámych mikulášskych umelcov, či legendárneho Jánošíka. Prehliadkové trasy nájdete v sekcii Spoznajte mesto so sprievodcom. Ak máte chuť spoznávať mesto sami, stiahnite si mobilnú aplikáciu Liptovský Mikuláš, ktorá Vás k nim  pohodlne naviguje. Nájdete v nej aj audiosprievodcov v troch najväčších sakrálnych pamiatkach sprístupnených počas letných mesiacov. Pre rodiny s deťmi je tu program Dobrodružstvá s Mikulášom.  Pobyt si môžete spríjemniť aj zaujímavými podujatiami, ktoré ľahko vyhľadáte v kalendári podujatí. K tradičným patria Fašiangy v meste, Stoličné dni, Street Music Night, Mikulášske leto, Švábkafest, Mosty-Gesharim či Mikulášsky jarmok. Atraktivitou je aj kultúrno-oddychová zóna Lesopark Háj-Nicovô s náučnými chodníkmi Príroda a krajina okolo nás, Vojenská história a bežeckými Kyslíkovými trasami pomenovanými podľa mikulášskych olympionikov. Vrchol Lesoparku je jedným z najkrajších vyhliadkových bodov Liptova na okolitú panorámu hôr v národných parkoch, mesto s vodnou nádržou Liptovská Mara aj vrchol Kriváň. Areál vodného slalomu je dejiskom medzinárodných pretekov i tréningov vrcholových športovcov. Splav vodného kanála si môžete vyskúšať aj Vy, ako aj množsto ďalších športových aktivít v jeho tesnej blízkosti. Turistickú ponuku dopĺňa vyhľadávaný Aquapark Tatralandia so svetom miniatúr Tatrapolis, Hurricane Factory či Kontaktná ZOO. 
V každom prípade na začiatku svojho pobytu zavítajte do INFORMAČNÉHO CENTRA, kde Vám ochotne poradia a poskytnú propagačné materiály mesta a regiónu.