Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník

Návštevník

 Liptovský Mikuláš, mesto s vyše sedemstoročnými dejinami, turisticky príťažlivým historickým centrom s  12 NAJ ATRAKTIVITAMI – sakrálnymi pamiatkami,  galériami, Jánošíkovou mučiarňou a Súdnou sieňou či najmodernejším slovenským múzeom. 
 
Odporúčame Vám mesto spoznávať s turistickým sprievodcom, ktorý Vám predstaví históriu, svetoznámych mikulášskych umelcov, legendárneho Jánošíka, tiež osudy mikulášskych židov. Prehliadkové trasy nájdete v sekcii Liptovský Mikuláš 7x inak.  Ak máte chuť objavovať jednotlivé atraktivity sami, stiahnite si mobilnú aplikáciu Liptovský Mikuláš, ktorá Vás k nim  pohodlne naviguje. Nájdete v nej aj audiosprievodcov v troch najväčších sakrálnych pamiatkach sprístupnených počas letných mesiacov. Pre rodiny s deťmi je tu program Dobrodružstvá s Mikulášom, pri ktorých sa určite nebudete nudiť. Pobyt si môžete spríjemniť aj zaujímavými podujatiami. Každoročne sa ich koná približne 700 a ľahko ich vyhľadáte v centrálnom kalendári podujatí. K tradičným patria Fašiangy v meste, Stoličné dni, Street Music Night, Mikulášske leto, Švábkafest, Mosty-Gesharim či Mikulášsky jarmok. Ďalšou atraktivitou je kultúrno-oddychová zóna Lesopark Háj-Nicovô s náučnými chodníkmi Príroda a krajina okolo nás, Vojenská história a bežeckými Kyslíkovými trasami pomenovanými podľa mikulášskych olympionikov Michala Martikána a Petry Vlhovej. Vrchol Hája je jedným z najkrajších a ľahko dostupných vyhliadkových bodov Liptova s pohľadom na panorámu Národného parku Nízke Tatry, Západné Tatry (TANAP), Chočské vrchy, mesto s vodnou nádržou Liptovská Mara aj vrchol Kriváň. Areál vodného slalomu neďaleko centra mesta je dejiskom medzinárodných pretekov i tréningov vrcholových športovcov. Splav vodného kanála môžete spolu so športovou agentúrou vyskúšať aj Vy, ako aj množsto ďalších športových aktivít v jeho tesnej blízkosti. Turistickú ponuku dopĺňa vyhľadávaný Aquapark Tatralandia so svetom miniatúr Tatrapolis, Hurricane Factory či Kontaktná ZOO. 
V každom prípade na začiatku svojho pobytu zavítajte do INFORMAČNÉHO CENTRA, kde Vám ochotne poradia a poskytnú propagačné materiály mesta a regiónu.  

INFORMAČNÉ CENTRUM mesta
Námestie mieru 1
031 01  Liptovský Mikuláš         
Tel.: +421/44 16 186, +421/44 552 24 18      
E-mail: info@mikulas.sk  
Web:
 www.mikulas.travel
GPS: 49°05´09.4´´N, 19°36´40.3´´E  
Prevádzková doba:  
15.09.-30.06.: Po-So: 9.00-17.00, Ne: zatvorené
01.07.-14.09.: Po-Pi: 9.00-18.00, So-Ne: 9.00-17.00