Liptovský Mikuáš

SLUŽBY

Využite zmenárenské služby bez poplatkov, zabezpečte si poistenie na horách, ktoré pokrýva náklady Horskej záchrannej služby v prípade záchrannej alebo pátracej akcie. Zakúpiť si môžete zľavovú kartu Liptov Region Card alebo štátny rybársky lístok. Ponúkame vám možnosť občianskej inzercie a pre podnikateľské subjekty efektívnu propagáciu poskytovaných služieb v priestoroch Informačného centra a prostredníctvom elektronických oznamovacích prostriedkov, ktoré spravujeme. Doplnkovou službou je kopírovanie a skenovanie dokumentov.

ZMENÁRENSKÉ SLUŽBY 

Obchodujeme s týmito valutami:
 
  česká koruna CZK  Vlajka Českej republiky

Vlajka USA  americký dolár USD

Vlajka Poľsko  poľský zlotý PLN

Vlajka Veľká Británia  britská libra GBP
 


POISTENIE NA HORY

Poistenie pokrýva náklady Horskej záchrannej služby na technické zabezpečenie záchrannej alebo pátracej akcie v horách. Horská záchranná služba organizuje technické zabezpečenie na vysokej profesionálnej úrovni. Poisťovňa uhradí náklady až do výšky 12 500 €. NON STOP TIESŇOVÉ VOLANIE HZS: 18 300. Poistenie môžu uzatvoriť občania SR, ako aj iní štátni príslušníci, ktorí navštívia hory na Slovensku. Poistenie SOS na horách vybavíte priamo u nás a v ponuke je v dvoch variantoch.


1. SOS NA HORÁCH - ZÁKLAD

poistené sú bežné športy:
- pešia turistika - vychádzková, horská
- lyžovanie zjazdové a bežecké
- snowboarding 
- sánkovanie, jazda na boboch

CENA: • denná tarifa 0,92 € / 1 osoba  ročná  tarifa  21,38 € / 1 osoba

2. SOS NA HORÁCH - EXTRÉM

poistené sú všetky športy z variantu Základ +
- lyžovanie a snowboarding mimo zjazdovej trate alebo vo voľnom teréne
- paragliding
- jazda na horskom bicykli
- horolezectvo
- lezenie na cvičných skalách
- jaskyniarstvo
- jazda na snežných vozidlách

CENA: • denná tarifa 3,65 €/ 1 osoba • ročná  tarifa 42,90 € / 1 osoba 


LIPTOV REGION CARD

Umožní vám čerpať zľavy v najväčších atraktivitách, výletných miestach, kultúrnych pamiatkach, adrenalínových atrakciách a ostatných partnerských zariadeniach cestovného ruchu v regióne Liptov. Užite si vodné parky, vyvezte sa na hory lanovkami, zažite dobrodružný splav, navštívte múzeá, spoznajte tajomstvo jaskýň, vychutnajte jedlo alebo si kúpte niečo na seba. V atraktívnych zľavách od 10% až do 100%.
 


CENA Liptov Region Card
1. Liptov Region Card si môžete kúpiť v INFORMAČNOM CENTRE Liptovský Mikuláš za 5 €, kde s kartou získate aj 10% zľavu na sprievodcovskú službu.
2. Ak sa rozhodnete ubytovať minimálne na 1 noc u niektorého z partnerských ubytovacích zariadení v regióne Liptov, získate kartu ZADARMO. Prehľad ubytovacích zariadení, ktoré poskytujú LRC zadarmo/ za 3 € nájdete v brožúre Liptov Region Card na strane 110 - 112.

PLATNOSŤ Liptov Region Card je neobmedzená.
 


 


ŠTÁTNY RYBÁRSKY LÍSTOK

Na Liptove je ideálnym miestom lovu rýb LIPTOVSKÁ MARA, rieky VÁH a BELÁ, ktoré sú vhodné aj pre muškárov. Široký výskyt kaprov, lieňov, bohaté zastúpenie lososovitých rýb ako aj dravcov - šťuka, ostriež, zubáč, sumec.
Platný rybolovný poriadok

K LOVU POTREBUJETE:
1./ ŠTÁTNY RYBÁRSKY LÍSTOK
Cena štátneho rybárskeho lístku:
• týždenný 3 € • mesačný 5 € • ročný 10 € • trojročný 25 € 
 
2./ HOSŤOVACIU POVOLENKU, ktorú vybavíte v nasledovných prevádzkach:
• Rybárske potreby ESOX, Kamenné pole 4557/12 (pri OC Tesco), Lipt. Mikuláš, Tel.:  +421 44 552 22 26  www.esox.eu  (PSTRUHOVÉ A KAPROVÉ VODY - AJ LIPTOVSKÁ MARA)
• Rybárske potreby LM, Garbiarska 695 (JASNA SHOPPING CITY), Lipt. Mikuláš, Tel.: +421 911 830 433  www.rybarskepotrebylm.sk (IBA PSTRUHOVÉ VODY - NIE LIPTOVSKÁ MARA)
• Rybárske potreby STARFISH, 1. mája 941/118 (pri LIDL-i), Lipt. Mikuláš, Tel.: +421 908 937 612   www.starfish.sk   (IBA PSTRUHOVÉ VODY - NIE LIPTOVSKÁ MARA)
• p. Gemzický – +421 918 711 521 - Vodná nádrž Bešeňová (IBA PSTRUHOVÉ VODY)  

PROPAGAČNÉ SLUŽBY A INZERCIA

Ponúkame vám  EFEKTÍVNU a ÚČINNÚ PROPAGÁCIU vašich služieb priamo u nás v priestoroch INFORMAČNÉHO CENTRA, ktoré je vhodne situované v centre mesta a/alebo prostredníctvom elektronických oznamovacích prostriedkov, ktoré spravujeme:

PRE PODNIKATEĽSKÉ SUBJEKTY v oblasti cestovného ruchu v Liptovskom Mikuláši
- v priestoroch INFORMAČNÉHO CENTRA od 10 € na týždeň
- na oficiálnej internetovej stránke mesta www.visitliptovskymikulas.sk od 15 € na týždeň 
- na sociálnej sieti FACEBOOK na stránke Visit Liptovský Mikuláš alebo stránke INFORMAČNÉHO CENTRA  (možnosť propagácie aj mimo ponuky cestovného ruchu) - na oboch fb profiloch od 15 € za zverejnenie  
- v NEWSLETTRI  INFORMAČNÉHO CENTRA od 12 € za newsletter
- distribúciu reklamných letákov a tlačovín od 6 € na týždeň

Pozrite si kompletný CENNÍK a navštívte nás, prípadne nás kontaktujte pre bližšie informácie.  


KOPÍROVANIE A SKENOVANIE 

Potrebujete kancelárske služby? Ponúkame Vám:

Kopírovanie (čiernobiele do veľkosti A4) Cena: 0,30 €/1 strana A4 
Scanovanie (vrátane e-mailového odosielania dokumentov a uloženia na kľúč) Cena: 0,50 €/1 strana A4
Tlač - čiernobiela      Cena: 0,30 €/1 strana A4
         - farebná        Cena: 0,70 € /1 strana A4      

Logo Informačného centra mesta Liptovský Mikuláš  http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/mapa.png   http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/facebook1.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/instagram.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/youtube.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/newsletter1.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/wifi.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/bezbarierovy_pristup.png