Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník   /   SPOZNAJ MESTO

Zaujímavé múzeá a galérie, sakrálne pamiatky aj bohatá história. Spoznajte ich cez online prehliadky alebo s turistickým sprievodcom. 

S online prehliadkami v mobilnom telefóne môžete:
- zažiť históriu moderne s Historickým kompasom s dobovými fotografiami a spomienkami osobností, ktoré sa vám prihovoria zo zvukových nahrávok.
- navštíviť 13 múzeí a galérií.   
- spoznať špecifickú oblasť dejín mesta - legendárneho zbojníka Jánošíka.
- prehliadnuť si 4 sakrálne pamiatky, ktoré sú počas letnej turistickej sezóny sprístupnené na turistické prehliadky. Mimo tohto obdobia je však synagóga sprístupnená na požiadanie v Múzeu Janka Kráľa a kostoly sú prístupné len počas bohoslužobných obradov.
 
S turistickým sprievodcom sa dozvedieť tie najzaujímavejšie fakty z histórie a súčasnosti mesta v príjemnom prostredí uličiek historického centra. Objednajte si jeho služby v Informačnom centre.

So sprievodcom

Stačí vám len jedna hodina s turistickým sprievodcom v historickom centre a budete vedieť tie najzaujímavejšie fakty o Liptovskom Mikuláši. V júli a auguste prehliadky každý pondelok o 10.00 od Kostola sv. Mikuláša a celoročne na objednávku v Informačnom centre.


3 zastávok Poďme na to

Bohatstvo sakrálnych pamiatok

História a zaujímavé detaily vzácnych interiérov Kostola sv. Mikuláša, evanjelického kostola, synagógy a Kostola sv. Petra z Alkantary prostredníctvom audiosprievodcov, fotogalérií a krátkych textov.


4 zastávok Poďme na to

Múzeá a galérie

Sú top aj v rámci Slovenska – interaktívne Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva, Jánošíkova mučiareň a súdna sieň, tretia najstaršia galéria v republike,...


13 zastávok Poďme na to

Historický kompas

Poďte sa túlať ulicami Liptovského Mikuláša a pri tom spoznávať 3 desiatky historických budov, osobností a významných udalostí mesta. Nepotrebujete k tomu nič, len mobilný telefón.


30 zastávok Poďme na to

Jánošíkova cesta

Po stopách nesmrteľného zbojníckeho kapitána Jura Jánošíka súdeného, mučeného a popraveného v Liptovskom Mikuláši! Ako sa z obyčajného zbojníka stala legenda porovnateľná so slávnym Robinom Hoodom?


6 zastávok Poďme na to