Liptovský Mikuáš

Vianočné darčeky

Hľadáte inšpiráciu na vianočný darček pre svojich milovaných? Originálne darčeky, ktorými urobíte radosť, aj podporíte miestnych výrobcov? Niektoré potešia chuťové bunky, ďalšie nadchnú svojou krásou, iné praktickosťou.

Pletenô

Usmievavá Ivanka Feketíková prepadla kúzlu makramé na materskej dovolenke. Založila značku Pletenô a technikou viazania uzlov teraz tvorí nádherné vecičky – anjelikov, sovičky, vianočné ozdoby, batôžky aj tašky, kľúčenky, ... Každý jeden kúsok je vyrobený s láskou a vkusom, navyše s dokonalou precíznosťou a trpezlivosťou. 
 
PletenôPletenôPletenô

Konopná farma Liptov

Produkty s najvyššou možnou kvalitou sú poctivo vyrábané z konope pestovaného pod Tatrami, bez použitia chemických hnojív a pesticídov. Ručný zber a precízna výroba zaručujú zachovanie všetkých živín a vitamínov, ktoré konope obsahuje. Jeho zdraviu prospešné účinky sú využité v CBD olejoch, v konopných mastiach a kozmetike či konopnej sušine (čaji). Všetky uvedené výrobky spĺňajú najvyššie štandardy a normy Európskej únie.
 
Konopná farma LiptovKonopná farma LiptovKonopná farma Liptov

Pivovar Nilio

Je prvý nealkoholický pivovar na Slovensku. Ich nealkoholické pivá sú chuťou a vôňou na nerozoznanie od pív alkoholických. Sú tak skvelou voľbou pre ľudí, ktorí si chcú dopriať skutočný pôžitok z piva a zároveň sa neobmedzovať napríklad pri šoférovaní, športovaní, či ďalších aktivitách. Varia svetlé, tmavé aj polotmavé pivá, v ktorých zacítite chuť a vôňu citrusov, manga, tropického ovocia, tiež čokolády, kakaa či dubovej kôry. Všetky pivá sú vyrobené z kvalitných surovín rastlinného pôvodu a za svoju kvalitu získal pivovar Nilio certifikáciu V-Label vo vegánskej kategórii. 
 
Pivovar NilioPivovar NilioPivovar Nilio

Krmešáky

Krmešáky sú v regióne Liptova prvé prírodné bylinkové mydlá vyrábané remeselným spôsobom. Sú vyrábané za studena, z výhradné prírodných surovín, v drevených formách, ručne krájané. Nasleduje pomalé dozrievanie v drevených roštoch a ručná finalizácia mydiel aj ich obalov. Krmešáky čistia pokožku jemne, šetrne a ohľaduplne vďaka ich výhradne prírodnému zloženiu. Pokožku tak nezaťažujú žiadnymi syntetickými látkami. Pri ich výrobe sa požívajú iba certifikované prírodné silice a éterické oleje.
 
KrmešákyKrmešákyKrmešáky

Bylinkové čaje BIOTATRY H&B 

Sú z čistých byliniek z lúky pod Kriváňom. Zalievané dažďom, ošľahané horským slnkom a vetrom. Sú ručne zbierané, sušené a balené vo Východnej pod Tatrami. Presne tak, ako kedysi. Vďaka šetrnému spôsobu pestovania a výrobe od semienka až po balenie samotného čaju je kvalita pod kontrolou počas celého procesu. Čaje si tak zachovávajú výnimočnú vôňu, farbu aj chuť.
 
Bylinkové čaje BiotatryBylinkové čaje BiotatryBylinkové čaje Biotatry

St. Nicolaus

Nezameniteľná chuť bylinného likéru Demänovka je výsledkom prísne stráženej receptúry inšpirovanej liečivými receptami stredovekých kláštorov. Jej základom je 14 starostlivo vyberaných druhov bylín a korenín a slovenský včelí med, ktorý v spojení s kvalitným jemným liehom a podtatranskou vodou vytvára výraznú, no zato nevtieravú chuť. Nezabudnite piť s mierou, alkoholické nápoje sú určené až od 18 rokov. 
 
DemänovkaDemänovkaDemänovka

Knihy, bedekre, turistickí sprievodcovia

Možno kniha ako tip na darček vyzerá všedne, pre mnohých je však vôňa novučičkej knihy neodolateľná. V jej spoločnosti sa dajú prežiť príjemné zimné večery. Zalistujte si napríklad bedekrom Liptov s mnohými inšpiráciami na zaujímavé výlety, knihou Liptovský Mikuláš - mesto v krajine s nádhernými fotografiami, začítajte sa do kníh etnologičky Ivety Zuskinovej o rodinných zvykoch a kalendárnych obyčajoch, či o spôsobe bývania a života rodín na Liptove, alebo sa nechajte uniesť životným príbehom známeho mikulášskeho rodáka Aurela Stodolu,... 
 

Knihy Liptov ZuskinováKnihy ZuskinováKnihy Liptovský Mikuláš,  bedeker Liptov
Dáždnikovo

Nápadité motívy dáždnikov vznikajú pod rukami talentovaných slovenských umelcov. Sú veselé, hravé, pestré, a hlavne originálne. K dispozícii sú dlhé, skladacie aj detské a všetky sa vyznačujú vysokou kvalitou. Stačí si len vybrať a získate štýlový módny doplnok, ktorý vám rozžiari aj ten najupršanejší deň. 
 
DáždnikovoDáždnikovoDáždnikovo
 

Drobnosti čo potešia

Niekedy stačí maličkosť a deň je hneď krajší. Nová kľúčenka na kľúčoch, vrecko na chlebík, hrnček na horúci čaj, hlinený zvonček alebo koník z modrotlače. Skrátka neprídu ani tí, ktorí uprednostňujú praktické veci. Hodiť by sa mohla nová športová čiapka, čelenka, šatka, termoska, či plátená taška alebo cyklodres. 
 
Všetky tieto a mnohé ďalšie výrobky kúpite v INFORMAČNOM CENTRE na Námestí mieru 1 od pondelka do soboty v čase 9.00 - 17.00.