Liptovský Mikuáš

Lesopark s mobilnou aplikáciou s rozšírenou realitou

Lesopark s mobilnou aplikáciou s rozšírenou realitou

Špeciálne je určená pre žiakov základných škôl, ktorí môžu medzi sebou súťažiť, pre rodiny s deťmi a všetkých, ktorí hľadajú zaujímavý program v prírode. Počas zábavného kvízu s 12 zastaveniami spoznáte zaujímavosti zo života tunajších živočíchov a rastlín. čítať viac
Trasa vedie náučným chodníkom Príroda a krajina okolo nás, kde je každé zastavenie označené vtáčou búdkou. Tak len zdvihnite zrak do korún stromov a vtáčie búdky vám potvrdia, že ste na správnej ceste. Na troch zastaveniach pred vami dokonca ožijú typickí zástupcovia Lesoparku – veverička, ďateľ a diviak! Nezabudnite si prelistovať brožúru, ktorá vám prezradí mnoho ďalších informácií o 40-tich druhoch fauny a flóry Lesoparku. Po trase narazíte na aj na piknikové sedenie, hmyzí domček, detské ihrisko či schody času s ukážkou hornín tvoriacich geologické podložie Liptovskej kotliny.  V závere vás čaká jedinečný kruhový výhľad na tatranské štíty, mesto Liptovský Mikuláš a vodnú nádrž Liptovskú Maru. 
 
Na tomto linku si stiahnite aplikáciu: 
Prínosom mobilnej aplikácie Objav Lesopark je podpora envirovýchovy, vzdelávania a posilňovanie pocitu zodpovednosti ochrany životného prostredia každého z nás. 

čítať menej