Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník   /   NavŠtÍv Top Lokality   /   Lesopark Háj-Nicovô

Lesopark Háj-Nicovô

Kultúrno-prírodná oddychová zóna na vrchu Háj, ktorý je jedným z najkrajších vyhliadkových bodov Liptova. Lokalita Háj-Nicovô, zaradená medzi chránené areály, je vyhľadávaná aj pre krásu tunajšej prírody, široké možnosti športovania a vojnovú históriu.

Náučný chodník Príroda a krajina okolo nás s audiosprievodcom

Je zameraný na ochranu a zaujímavosti prírody Lesoparku Háj-Nicovô. Prenesie vás o 45 miliónov rokov späť, keď územie Liptova zaplavilo more, o čom svedčia nálezy skamenelín.


5 zastávok Poďme na to

Náučný chodník Vojenská história s audiosprievodcom

Dokumentuje druhé najťažšie boje 2. svetovej vojny na Slovensku, keď sa o Liptovský Mikuláš bojovalo dlhých 62 dní. Na náučných tabuliach nájdete informácie o bojujúcich vojskách a zbraniach, ale aj o obnove vojnou spustošeného Liptova.


5 zastávok Poďme na to

Skvelý vyhliadkový bod

Z vrcholu Hája (748 m n. m.) sa vám naskytne kruhový výhľad na najkrajšie pohoria Slovenska. Ich hrebene presahujú 1500 metrov n. m.


Lesopark s mobilnou aplikáciou s rozšírenou realitou

Špeciálne je určená pre žiakov základných škôl, ktorí môžu medzi sebou súťažiť, pre rodiny s deťmi a všetkých, ktorí hľadajú zaujímavý program v prírode. Počas zábavného kvízu s 12 zastaveniami spoznáte zaujímavosti zo života tunajších živočíchov a rastlín.


Bežecké trasy mikulášskych olympionikov

Sú ideálne pre zdraviu prospešný beh, pešiu turistiku či nordic walking. Vedú čistou tatranskou krajinou s nádhernými výhľadmi.


Cyklotrasa na vrch Háj Nicovô

Cyklotrasa vedie od železničnej stanice popri železničnej trati na vrch Háj-Nicovô, ktorý je obľúbenou kultúrno-prírodnou oddychovou zónou a zároveň jeho vrchol patrí k najkrajším vyhliadkovým bodom Liptova


Single trail Háj Flow

Nachádza sa v atraktívnej lokalite Lesoparku Háj-Nicovô a je prvým oficiálnym single trailom v Liptovskom Mikuláši. Je cca 800 metrov dlhý, s prevýšením 100 metrov.


Športové centrum Petry Vlhovej - Areál Podbreziny

Športové centrum sa nachádza 5 km od centra mesta Liptovský Mikuláš. Je súčasťou Lesoparku Háj-Nicovô, ale prístupné je z mestskej časti Podbreziny.