Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník   /   NavŠtÍv Top Lokality   /   Lesopark Háj-Nicovô

Lesopark Háj-Nicovô

Kultúrno-prírodná oddychová zóna na vrchu Háj, ktorý je jedným z najkrajších vyhliadkových bodov Liptova. Lokalita Háj-Nicovô, zaradená medzi chránené areály, je vyhľadávaná aj pre krásu tunajšej prírody, široké možnosti športovania a vojenskú históriu.

Náučný chodník Príroda a krajina okolo nás

Je zameraný na ochranu a zaujímavosti prírody Lesoparku Háj-Nicovô. Spoznajte ich dvoma spôsobmi - s audiosprievodcami s množstvom pútavých informácií o tejto lokalite alebo s novou mobilnou aplikáciou „Objav Lesopark“ s rozšírenou realitou a kvízom.


6 zastávok Poďme na to

Náučný chodník Vojenská história

Dokumentuje druhé najťažšie boje 2. svetovej vojny na Slovensku, keď sa o Liptovský Mikuláš bojovalo dlhých 62 dní. Na náučných tabuliach nájdete informácie o bojujúcich vojskách a zbraniach, ale aj o obnove vojnou spustošeného Liptova.


5 zastávok Poďme na to

Skvelý vyhliadkový bod

Z vrcholu Hája (748 m n. m.) sa vám naskytne kruhový výhľad na najkrajšie pohoria Slovenska. Ich hrebene presahujú 1500 metrov n. m.


Bežecké trasy mikulášskych olympionikov

Sú ideálne pre zdraviu prospešný beh, pešiu turistiku či nordic walking. Vedú čistou tatranskou krajinou s nádhernými výhľadmi.


Single trail Háj Flow

Nachádza sa v atraktívnej lokalite Lesoparku Háj-Nicovô a je prvým oficiálnym single trailom v Liptovskom Mikuláši. Je cca 800 metrov dlhý, s prevýšením 100 metrov.


Cyklotrasa na vrch Háj Nicovô

Cyklotrasa vedie od železničnej stanice popri železničnej trati na vrch Háj-Nicovô, ktorý je obľúbenou kultúrno-prírodnou oddychovou zónou a zároveň jeho vrchol patrí k najkrajším vyhliadkovým bodom Liptova


Športové centrum Petry Vlhovej - Areál Podbreziny

Športové centrum sa nachádza 2 km od centra mesta Liptovský Mikuláš. Je súčasťou Lesoparku Háj-Nicovô, ale prístupné je z mestskej časti Podbreziny.