Liptovský Mikuáš

Premeny mesta v čase

60 minút príjemného rozprávania v uličkách historického centra o tom, kto a čo formovalo mesto do dnešnej podoby. V júli a auguste každý pondelok o 10.00 pri Kostole sv. Mikuláša.
V historickom centreInteriér Kostola sv. MikulášaPrehliadka mesta - Ulica 1. mája
DOZVIETE SA:
Kto a kedy dal opevniť Liptovský Mikuláš? Kedy námestie nadobudlo dnešné rozmery? A ako sa menili jeho názvy v priebehu rokov? Chutili Jánošíkovi droby? Kto prvý kázal v novoprijatej slovenčine? Ako sa do najnovšieho vizuálu mesta premietol prívlastok Liptovského Mikuláša – Mesto medzi horami, ktorý sa používa už od polovice minulého storočia? Kde sa v historickom centre nachádza rozhľadňa? Ako sa pri prechádzke mestom o ňom dozviete ešte viac pomocou nových technológií? ... a veľa veľa ďalšieho.
 
ZAŽIJETE:
Pohodové letné potulky zákutiami historického centra. Začínajú o 10-tej hodine, teda v čase, keď je väčšina dňa pred vami a vy budete mať dostatok priestoru navštíviť zaujímavosti, o ktorých sa dozviete z rozprávania turistického sprievodcu. Vstúpite aj do Kostola sv. Mikuláša a pocítite dôstojnú atmosféru tejto najstaršej stavebnej pamiatky mesta, ktorá zohrala kľúčovú úlohu v dejinách Liptovského Mikuláša.
 
ZÍSKATE VIAC:
Zistíte, ktoré sú tie najoriginálnejšie liptovské suveníry. Za svoju kvalitu sú ocenené označením Produkt Liptova. Keď sa rozhodnete pre ich kúpu, podporíte miestnych výrobcov. Je len na vás, či to budú ručne vyrobené voňavé mydlá, čaje z horských byliniek pestovaných pod Tatrami, pravý liptovský med, či nealkoholické pivo z prvého nealkoholického pivovaru na Slovensku. Peknú spomienku na Liptovský Mikuláš si môžete domov odniesť aj v podobe výrobkov s úplne čerstvým vizuálom Mesto medzi horami. 
 
Nový vizuál Mesto medzi horami na tričkuProdukty LiptovaProdukt Liptova - med kvetový
Chcete zažiť prehliadku Premeny mesta v čase? Stačí prísť v júli a auguste každý pondelok o 10.00 ku Kostolu sv. Mikuláša na hlavnom námestí v historickom centre. Tam už na vás bude čakať usmievavá sprievodkyňa so zeleným dáždnikom. Priamo na mieste si kúpite vstupenku:
dospelý: 2,90 €
dieťa do 6 rokov bezplatne 
dieťa od 6 do 15 rokov, senior, s Liptov Region Card: 2,60 €
 

 


Ak plánujete prehliadku ako skupina väčšia než 30 osôb, nahláste sa prosím v INFORMAČNOM CENTRE MESTA na tel. čísle: tel: +421 915 957 008 alebo e-mailovej adrese: info@mikulas.sk