Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník   /   SO SPRIEVODCOM

SO SPRIEVODCOM

Kto už len lepšie pozná mesto ako lokálny turistický sprievodca?

Srdečne vás pozývame na vyhľadávané prehliadky mesta, plné zaujímavostí. Čaká vás 60 minút príjemného rozprávania a prechádzok historickým centrom mesta. Prehliadkové trasy sú na objednávku, realizované  v ktoromkoľvek ročnom období a počasí.

PRÍBEH MESTA ... a viete to najdôležitejšie! S turistickým sprievodcom za najväčšími turistickými atraktivitami s mnohými zaujímavosťami z histórie aj súčasnosti mesta.
IVAN STODOLA – LEKÁR A DRAMATIK ... v roku 2023 pri príležitosti 135. výročia narodenia mikulášskeho rodáka a najznámejšieho medzivojnového dramatika.
MESTO V UČEBNICIACH ... špeciálna prehliadková trasa pre školy. Žiakom predstaví osobnosti, udalosti a miesta, ktoré sa zapísali do slovenských dejín.


Premeny mesta v čase

60 minút príjemného rozprávania v uličkách historického centra o tom, kto a čo formovalo mesto do dnešnej podoby. V júli a auguste každý pondelok o 10.00 pri Kostole sv. Mikuláša.


Príbeh mesta

S turistickým sprievodcom za najväčšími atraktivitami, zaujímavosťami z histórie, súčasnosti a života význačných osobností. Spojená s fotografovaním pôsobivých dominánt i detailov historického centra.


Mesto v učebniciach

Špeciálna trasa pre žiakov na miesta, kde sa narodili a pôsobili velikáni slovenskej histórie, ktorí stáli za udalosťami, čo zasiahli do dejín slovenského národa a dostali sa na stránky učebníc.


Ivan Stodola – lekár a dramatik

Trasa venovaná významnému mikulášskemu rodákovi pri príležitosti jeho 135. výročia narodenia. Je súčasťou podujatí Rok Ivana Stodolu.