Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník   /   NavŠtÍv Top Lokality   /   Historické centrum

Historické centrum

Prechádzky uličkami pomedzi starobylé dominanty a meštianske domy. Spestrite si ich zaujímavosťami Historického kompasu, návštevou zaujímavých múzeí, galérií, sakrálnych pamiatok, ale aj posedeniami v príjemných reštauráciách.

Múzeá, galérie a pamiatky

Interaktívne Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva, Jánošíkova mučiareň a súdna sieň, starobylý Kostol sv. Mikuláša, veľkolepá synagóga, moderná fontána, tretia najstaršia slovenská galéria, socha Naša matka patriaca medzi najdokonalejšie sochy sveta,...


14 zastávok Poďme na to

Príbeh mesta

S turistickým sprievodcom za najväčšími atraktivitami, zaujímavosťami z histórie, súčasnosti a života význačných osobností. Spojená s fotografovaním pôsobivých dominánt i detailov historického centra.


Mestská cyklotrasa

Mestská cyklotrasa vás bezpečne dovedie k najväčším turistickým atraktivitám, skvelým reštauráciám a kaviarňam historického centra. Hoci je historické centrum Liptovského Mikuláša pešou zónou, je doň povolený vjazd cyklistom.


S historickým kompasom

Prechádzka s dobovými fotografiami, zaujímavosťami a spomienkami osobností, ktoré sa vám prihovoria zo zvukových nahrávok. Takmer dve desiatky historických budov, postáv a významných udalostí moderne a vďaka online sprievodcovi kedykoľvek chcete.


18 zastávok Poďme na to