Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník   /   Spoznaj Mesto   /   Školské výlety

Školské výlety

S turistickým sprievodcom spoznajte miesta, kde významné osobnosti písali dôležité kapitoly slovenských dejín. Pobyt v meste si spestrite návštevou múzeí aj zábavnými aktivitami.

Mesto v učebniciach

Špeciálna trasa pre žiakov na miesta, kde sa narodili a pôsobili velikáni slovenskej histórie, ktorí stáli za udalosťami, čo zasiahli do dejín slovenského národa a dostali sa na stránky učebníc.


Ivan Stodola – lekár a dramatik

Trasa venovaná významnému mikulášskemu rodákovi pri príležitosti jeho 135. výročia narodenia. Je súčasťou podujatí Rok Ivana Stodolu.


Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva

Jediné múzeum svojho druhu na Slovensku s interaktívnymi expozíciami Kras a jaskyne Slovenska a Chránená príroda Slovenska s časťami Zem miesto pre život a Človek, hory, NATURA 2000.


Tatrín a Žiadosti slovenského národa

Na starej evanjelickej fare bol v polovici 19. storočia založený prvý slovenský kultúrny spolok Tatrín a spísaný prvý politický program Slovákov – Žiadosti slovenského národa.


Rodný dom súrodencov Rázusovcov

Rodný dom súrodencov Rázusovcov bol súčasťou zástavby obce Vrbica, v roku 1923 včlenenej do Liptovského Mikuláša. Je najstaršou časťou komplexu troch vzájomne prepojených domov a hospodárskych stavieb.


Náučný chodník Príroda a krajina okolo nás

Je zameraný na ochranu a zaujímavosti prírody Lesoparku Háj-Nicovô. Spoznajte ich dvoma spôsobmi - s audiosprievodcami s množstvom pútavých informácií o tejto lokalite alebo s novou mobilnou aplikáciou „Objav Lesopark“ s rozšírenou realitou a kvízom.


6 zastávok Poďme na to

Náučný chodník Vojenská história

Dokumentuje druhé najťažšie boje 2. svetovej vojny na Slovensku, keď sa o Liptovský Mikuláš bojovalo dlhých 62 dní. Na náučných tabuliach nájdete informácie o bojujúcich vojskách a zbraniach, ale aj o obnove vojnou spustošeného Liptova.


5 zastávok Poďme na to

Skvelý vyhliadkový bod

Z vrcholu Hája (748 m n. m.) sa vám naskytne kruhový výhľad na najkrajšie pohoria Slovenska. Ich hrebene presahujú 1500 metrov n. m.


Galéria Ilusia

Fascinujúci svet optických klamov ponúka zábavu pre deti aj dospelých, a to v každom počasí.


Vodný park Tatralandia

Navštívte skvelý areál vodnej zábavy s celoročným prímorským rajom Tropical Paradise, možnosťou surfovania na divokých vlnách Surf Waves Tatralandia, Wellness Centrom, Keltským saunovým svetom a štýlovým ubytovaním v Holiday Village Tatralandia.


ZOOKONTAKT family park

Uvidíte tu viac ako 120 druhov zvierat. Nielen domácich, alej aj exotických – medvede, levy, tigre, papagáje, pelikány, kengury, veveričky... S ošetrovateľmi môžete vojsť do výbehov a voliér a podľa ich inštrukcií zvieratá nakŕmiť.