• New Zealand vs Fiji
 • New Zealand v Fiji
 • New Zealand Fiji
 • New Zealand vs Fiji
 • New Zealand v Fiji
 • New Zealand Fiji
 • New Zealand vs Fiji
 • New Zealand v Fiji
 • New Zealand Fiji
 • SPRIEVODCOVSKÉ SLUŽBY | Liptovský Mikuláš | Mesto pre všetkých
  Liptovský Mikuáš
    Úvod   /   Návštevník   /   SPRIEVODCOVSKÉ SLUŽBY

  SPRIEVODCOVSKÉ SLUŽBY

  Logo sprievodcovských služieb

  CHCETE VEDIEŤ O LIPTOVSKOM MIKULÁŠI ČO NAJVIAC?


  Ponúkame Vám na objednávku:
   

  ⇒ top prehliadku PRÍBEH MESTA s lokálnym turistickým SPRIEVODCOM 


  alebo 


  ⇒ špeciálnu prehliadkovú trasu pre ŽIAKOV MESTO V UČEBNICIACH
   


  PRÍBEH MESTA

  Prehliadková trasa za najväčšími turistickými atraktivitami, s mnohými zaujímavosťami z histórie, súčasnosti a života význačných osobností. Spojená s fotografovaním pôsobivých dominánt aj  pozoruhodných detailov historického centra.  


  DOZVIETE SA: 

  Liptovský Mikuláš mal svojich rytierov aj princeznú. A nie hocijakú, ale anglickú. Ako sa sem dostala? A čo má s mestom spoločné Picasso či Einstein? Pred kým kedysi chránilo opevnenie Kostol sv. Mikuláša? Akého vierovyznania boli obyvatelia mesta? A čím sú výnimočné ich chrámy? Prečo do Mikuláša prichádzali najväčšie osobnosti štúrovskej generácie? Ktoré udalosti sa zapísali do dejín Slovenska? A napokon, kde v meste sa dá zaliezť do medvedieho brloha?
   
    


  ZAŽIJETE:

  Hodinu príjemného poznania v pokojnej atmosfére uličiek historického centra, ktoré je pamiatkovou zónou. Vypočujete si pútavý príbeh mesta a jeho slávnych osobností na 11 zastaveniach medzi architektonickými a historickými pamiatkami, niekdajšími meštianskymi domami a modernými prvkami, ktoré dotvárajú jedinečnosť  tohto priestoru. Zároveň budete mať dostatok času na fotografovanie.
   
      Fontána Metamorfózy, najfotografovanejšie miesto pešej zóny Sprievodcovská služba - pred Múzeom Janka Kráľa Galéria Kolomana Sokola
   

  ZÍSKATE VIAC:

  Odnesiete si spomienky v podobe skvelých fotografií, ktoré si môžete urobiť počas prehliadky. Majestátne dominanty určite neprehliadnete. Turistický sprievodca vás však upozorní na detaily, ktoré by mohli uniknúť vašej pozornosti. Nezabudnite sa pochváliť fotografiami na sociálnych sieťach. 
   
    Námestie Žiadostí slovenského národa - Tatrín Sprievodcovská služba - pred Kostolom sv. Mikuláša  Socha G. F. Belopotockého


  ČO POVEDALI ÚČASTNÍCI PRÍBEHU MESTA?

  Elena, Žiar nad Hronom: „Skutočne pekná prechádzka historickým centrom a dejinami mesta. Páčilo sa mi, že sprievodkyňa dopĺňala aj informácie zo súčasnosti. Už teraz viem, že si pôjdem pozrieť Liptovskú galériu a Múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva.“ 

  Ivan, Prešov: „Na prehliadku som šiel iba preto, aby som spravil radosť manželke. Nakoniec bol výklad taký zaujímavý, že tá hodina ubehla ako voda. A ešte som stihol urobiť aj pekné fotky.“  

  Ján, Žilina: „Prekvapilo ma to množstvo zaujímavostí na tak malom priestore. Kostoly, múzeá, galérie, sochy,...“   
                                                                                                                                         

  CENNÍK

  dospelý: 2,90 €
  dieťa od 6 do 15 rokov, senior, s Liptov Region Card: 2,60 €
  minimálna platba 25 € 
  dieťa do 6 rokov bezplatne 
  Sprievodcovskú službu ponúkame v slovenskom a anglickom jazyku (cena je rovnaká pre obe jazykové verzie).  


   

  Už ste absolvovali Príbeh mesta? Podeľte sa o svoje spomienky! Prosím píšte sem.  TURISTICKÍ SPRIEVODCOVIA 

  Nikto vám nepredstaví mesto tak dokonale a fundovane ako lokálni  turistickí sprievodcovia INFORMAČNÉHO CENTRA.

  Sprievodkyňa Informačného centra Darina Hoffereková Sprievodkyňa Informačného centra Mária Tvrdoňová

  Prehliadková trasa vedie historickým centrom a trvá jednu hodinu. Začiatok prehliadkovej trasy je v INFORMAČNOM CENTRE na Námestí mieru 1 (vstup do historického centra).
  Sprevádzanie sa koná v každom počasí.
   


  MESTO V UČEBNICIACH

  Ktoré udalosti a osobnosti Liptovského Mikuláša najviac zasiahli do dejín slovenského národa a dostali sa na stránky učebníc dejepisu, slovenského jazyka, geografie či hudobnej a výtvarnej výchovy? Preneste sa do času a na miesta, kde sa historické udalosti skutočne stali a narodili sa a pôsobili významné veličiny slovenskej histórie.


  DOZVIETE SA:

  Ktoré náročné obdobie slovenskej histórie je úzko späté s mestom? Kto našiel odvahu a pripravil prvé ochotnícke divadelné predstavenie v slovenčine? Kde sa nachádzala prvá slovenská verejná knižnica? Prečo nepoznáme skutočnú podobu najrevolučnejšieho štúrovského básnika, ktorého poézia rezonuje v učebniciach literatúry? Kto je považovaný za zakladateľa slovenskej národnej hudby? Čo je kúria a čím sa preslávila tá najhonosnejšia? A ktorého mikulášskeho umelca uznával samotný Picasso? Aká je symbolika Fontány Metamorfózy a ako súvisí s matematikou, fyzikou či výtvarnou výchovou?
   
   


  ZAŽIJETE:

  Atmosféra mesta a prítomné úlomky z histórie vás prenesú do minulosti, ktorá ovplyvnila nielen dejiny národa, ale niektoré vynálezy mikulášskych rodákov zmenili svet! Roztočíte horné bloky fontány a zistíte, prečo sa hýbu a ako súvisia s vynálezcom Aurelom Stodolom, ktorého si vážil Albert Einstein. Spoznáte budovu, kde bol založený prvý kultúrny spolok Slovákov Tatrín a spísané Žiadosti slovenského národa. Uvidíte sochy najväčších osobností štúrovského hnutia aj miesto, kde kedysi bola prvá slovenská verejná knižnica.
   
  Významní mikulášski rodáci

  ZÍSKATE VIAC:

  Prehĺbite si školské vedomosti a rozšírite si všeobecný rozhľad! Dostanete pracovný list, ktorý budete používať počas celej prehliadkovej trasy. Tajnička na jeho konci vám prezradí, či ste dobre počúvali. Pracovný list vám ostane ako učebná pomôcka.
   
  Sprievodcovská služba v historickom centre Žiadosti slovenského národa na fasáde starej evanjelickej fary Socha Janka Kráľa
   

  CENNÍK a DOPLŇUJÚCE INFORMÁCIE:

  žiak: 2,50 €
  minimálna platba: 25 € 
  cieľová skupina: žiaci 2. stupňa ZŠ a 8-ročných gymnázií
  trvanie prehliadky: 60 minút
  ideálna skupina: 20-30 žiakov s pedagogickým dozorom
   
   

   Máte otázku, na ktorú ste nenašli odpoveď? Kontaktujte INFORMAČNÉ CENTRUM

       0948 625 669, 0915 957 008

  Logo sprievodcovských služieb