• New Zealand vs Fiji
 • New Zealand v Fiji
 • New Zealand Fiji
 • New Zealand vs Fiji
 • New Zealand v Fiji
 • New Zealand Fiji
 • New Zealand vs Fiji
 • New Zealand v Fiji
 • New Zealand Fiji
 • CYKLOTURISTIKA | Liptovský Mikuláš | Mesto pre všetkých
  Liptovský Mikuáš
    Úvod   /   Návštevník   /   ATRAKTIVITY   /   CYKLOTURISTIKA

  CYKLOTURISTIKA

  Priamo v meste Liptovský Mikuláš sa môžete vybrať tromi cyklotrasami. Každá má svoje čaro a ponúka iné zážitky. Mestská cyklotrasa vás bezpečne dovedie k najväčším turistickým atraktivitám, skvelým reštauráciám a kaviarňam historického centra.  Ďalšia cyklotrasa smeruje na vrchol Lesoparku Háj-Nicovô, odkiaľ sa vám roztvorí neopakovateľný kruhový výhľad na okolité pohoria, mesto aj vodnú nádrž Liptovská Mara. Cyklochodník vedúci po brehu rieky Váh vám poskytne nerušené chvíle jazdy na bicykli, kolobežke či in-line korčuliach. Je ideálny aj pre rodiny s deťmi, ktoré po trase čakajú detské ihriská, cykloprístrešky či lavičky. 
  Požičovne a servis bicyklov a elektrobicyklov


  MESTSKÁ CYKLOTRASA CEZ HISTORICKÉ CENTRUM 


  Hoci je historické centrum Liptovského Mikuláša pešou zónou, je doň povolený vjazd cyklistom. Tí sa môžu bezpečne pohybovať po vyznačenom cyklochodníku - asfaltovom páse, ktorý vedie celým historickým centrom, a tak pohodlne spoznávať jeho najväčšie atraktivityobčerstviť sa na letných terasách či v kaviarňach a oddýchnuť si na lavičkách. V pešej zóne môžu využiť viacero stojanov na bicykle napr. pri Fontáne Metamorfózy, Kostole sv. Mikuláša, oproti Liptovskému múzeu v NKP Čierny Orol.... Cyklochodník vedie od železničnej stanice, kde je umiestnený nový bike and ride systém (cyklostojany, cykloboxy, servisný modul, oddychová zóna) a pokračuje Štefánikovou, Kukučínovou a Bernolákovou ulicou do Rohonciho záhrady s cyklomobiliárom a relaxačnou zónou. Ďalej plynulo prechádza cez historické centrum, kde je možnosť využitia nabíjacích miest pre elektrobicykle a končí na Rachmaninovom námestí. 

  Pred Kostolom sv. Mikuláša Cyklostojany v historickom centre Asfaltový pás určený cyklistom


  CYKLOTRASA NA VRCH HÁJ-NICOVÔ   Cyklotrasa vedie od železničnej stanice popri železničnej trati na vrch Háj-Nicovô, ktorý je obľúbenou kultúrno-prírodnou oddychovou zónou a zároveň jeho vrchol patrí k najkrajším vyhliadkovým bodom Liptova. A tak sú cyklisti po náročnom stúpaní odmenení panoramatickými pohľadmi na Liptov. Trasa meria cca 4 km s možnosťou odpočinku v dvoch cykloprístreškoch. Jeden nájdete hneď za železničným priecestím pred stúpaním na vrchol Hája a druhý priamo na vrchole. Ďalej je možné pokračovať do obcí Smrečany a Žiar, ležiacimi pod majestátnymi Západnými Tatrami. 

  Výhľad na Liptovskú Maru  Cesta na vrchol Háj-Nicovô  Cykloprístrešok

  CYKLOCHODNÍK PO BREHU RIEKY VÁH  V nádhernom čistom prostredí na brehu najdlhšej slovenskej rieky Váh sa môžete nerušene venovať cyklistike, in-line korčuľovaniu či jazde na kolobežkách. Po trase sa nachádzajú 3 cykloprístrešky, viaceré lavičky a v tesnej blízkosti chodníka aj detské a workoutové ihriská. Pri Hoteli Lodenica funguje servisné miesto Park Tool a Rock Machine, kde majú cyklisti a korčuliari v prípade potreby bezplatný prístup k pumpe a základnému náradiu. Cyklochodník vedie v dĺžke 6,6 km od mestskej časti Ondrašová popri Paludžanskom a Vrbickom moste po most v Okoličnom. Ak si urobíte krátku zachádzku cez Vrbický most, dostanete sa na Areál vodného slalomu Ondreja Cibáka, ktorý patrí k známym lokalitám mesta. V prípade dostatočnej snehovej pokrývky sa cyklochodník v zimnom období mení na bežkársku trať.
   
  Cykloprístrešok pri cyklochodníku Cyklochodník vedie po brehu rieky Váh Cyklochodník po brehu rieky Váh