Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Mobilná aplikácia zjednoduší cestovanie mestskou autobusovou dopravou

Mobilná aplikácia zjednoduší cestovanie mestskou autobusovou dopravou

  07.06.2019   |   Tlačové správy

Ďalší krok, ktorý prispeje k skvalitneniu mestskej autobusovej dopravy (MAD). Mobilná aplikácia Ubian, do ktorej je zaradené už aj mesto Liptovský Mikuláš, vám podá informácie, ktoré zjednodušujú cestovanie v MAD. V aplikácii nájdete:

✅ cestovné poriadky MAD Liptovský Mikuláš;
✅ aktuálne online polohy vozidiel MAD na mape aj s informáciou o prípadnom meškaní;
✅ navigáciu z/do adresy prostredníctvom spojov MAD;
✅ mnoho ďalších drobností.
„Pre mesto a autobusovú dopravu v ňom je takéto moderné riešenie dôležité pre informácie, ktoré už teraz dokáže ponúknuť. V blízkej budúcnosti navyše umožní cestujúcim, aby prostredníctvom mobilnej aplikácie mohli platiť za cestovné, nabíjať si dopravné karty cez e-shop či platiť kreditnou kartou,“ podotkol primátor Ján Blcháč. 
Tieto riešenia nadväzujú na modernizáciu odbavovacieho systému v autobusoch, na ktorú bude mesto postupne prechádzať. 
Cieľom mesta je skvalitniť mestskú autobusová dopravu tak, aby bola pre cestujúcich príťažlivejšia a konkurencieschopná voči individuálnej osobnej doprave, ktorá je zdrojom dopravných problémov v meste, uviedol Gabriel Lengyel z mestského úradu.
Mobilná aplikácia funguje tak pre smartfóny so systémom Android, ako aj pre IOS a je pre užívateľov bezplatná. Taktiež funguje aj webové rozhranie tejto aplikácie na: https://www.ubian.sk/navigation.
Takéto smart riešenie v oblasti dopravy v meste nie je prvé. Už viac ako rok je spustená mobilná aplikácia Parkdots, ktorá umožňuje platiť za parkovanie na mestských parkoviskách v meste. Ponúka tiež navigáciu na parkovacie miesta ako aj na miesta vyhradené pre ZŤP.