Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník   /   Región   /   REGIÓN LIPTOV   /   Zimné športy   /   Lyžiarske strediská

Lyžiarske strediská

Priamo v Liptovskom Mikuláši sa nachádzajú dve menšie lyžiarske strediská: Športové centrum Petry Vlhovej - Areál Podbreziny nájdete len 5 km od centra mesta za sídliskom Pobreziny a v mestskej časti Demänová je situované SKI Centrum Demänová.
Najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku – Jasná-Nízke Tatry, kde sú lanovkami prepojené strediská Chopok Sever a Chopok Juh je vzdialené len 15 km od Liptovského Mikuláša. V tesnej blízkosti mesta sú menšie, no veľmi obľúbené lyžiarske strediská: Žiarce v Pavčinej LehoteSki Opalisko v Závažnej Porube či Skicentrum Žiar Dolinky. V okruhu do 35 km od Liptovského Mikuláša sú situované ďalšie lyžiarske centrá: Malinô Brdo v Ružomberku, Bačova Roveň na Vyšnej Boci a Skicentrum na Čertovici.
 


1. Športové centrum Petry Vlhovej - Areál Podbreziny

Vzdialenosť: 5 km od centra mesta, prístupné z mestskej časti Podbreziny
Benefity strediska:
Zalyžujte si  na svahu, kde slávna mikulášska rodáčka – lyžiarka Petra Vlhová robila svoje prvé lyžiarske oblúky. Aj vy si tu môžete naplno vychutnať stredne náročnú 550-metrov dlhú zjazdovku. Pre najmenších lyžiarov je k dispozícii detská zjazdovka. Vaše deti si tu môžu zdokonaliť svoje lyžiarske zručnosti s pomocou inštruktorov miestnej lyžiarskej školy. A kto vie? Možno z nich tiež  vyrastú lyžiarske hviezdy.  Ak je prírodnej snehovej pokrývky dostatok, tak sa pri hornej stanici vleku môžete napojiť na 11 km dlhú udržiavanú bežeckú trať. Začína v obľúbenom mestskom Lesoparku Háj-Nicovô a vedie poza obce Smrečany a Žiar. Je vhodná aj pre začiatočníkov a všetkých bežkárov odmení nezabudnuteľnými výhľadmi na vrcholy mohutných Západných Tatier. 
Zjazdové trate a vleky: 550 m dlhá stredne náročná zjazdovka, 50 m dlhá detská zjazdovka, 2 lyžiarske vleky, večerné lyžovanie, umelé zasnežovanie.
Bežkárske trate: Sú upravované v celkovej dĺžke 11 km z Lesoparku Háj Nicovô až do Žiaru. Zdatnejší bežkári môžu pokračovať ďalej 8 km Žiarskou dolinou až na Žiarsku chatu, pod samé vrcholky Západných Tatier. 
Služby v stredisku: detská lyžiarska škola, snowtubing, bufet, sociálne zariadenie, bezplatné parkovisko. 
Cenník: celodenný lístok 22 €/dospelý, 18 €/dieťa. Pre obyvateľov mesta L. Mikuláš platí 50% zľava z cenníka. Celý cenník si môžete pozrieť tu.
 Športové centrum P. Vlhovej - Areál Podbreziny  Športové centrum P. Vlhovej - Areál Podbreziny  Športové centrum P. Vlhovej - Areál Podbreziny 

Logo Areál Podbreziny
ul. Žiarska (za sídliskom Pobreziny), 031 04 Liptovský Mikuláš - Vitálišovce 
Tel.: +421 910 275 710
 http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/facebook1.png  
Prevádzková doba: Lyžiarska sezóna ukončená.
Cenník skipassov  Občania mesta Liptovský Mikuláš zľava 50 %.

2. SKI Centrum Demänová

Vzdialenosť: 4,5 km od centra mesta, súčasť Demänová Rezort v mestskej časti Demänová
Benefity strediska:
Kompletne vybavené stredisko s ľahkou a stredne náročnou zjazdovkou. Je ideálne hlavne pre rodiny s deťmi, ktorých bezpečnosť zaručí špeciálna oddelená lyžiarska zóna. Tu môžu vaše detičky trénovať s inštruktorom, zatiaľ čo vy si vydýchnete napríklad pri šálke voňavej kávy. Stredisko ponúka aj možnosť večerného lyžovania, bežkovania, či snowtubing a klzisko. 
Zjazdové trate a vleky: ľahká a stredne ťažká zjazdovka a dĺžkou cca 500 metrov, oddelená lyžiarska zóna pre deti, 3 lyžiarske vleky, večerné lyžovanie, snowtubing, umelé zasnežovanie.
Bežkárske trate: Bežkársky okruh s dĺžkou 550 metrov je denne upravovaný a umelo zasnežovaný. Okruh je navyše napojený na okolité trate, ktorých dĺžka a náročnosť závisí od snehových podmienok. 
Služby v stredisku: požičovňa a servis lyží, lyžiarska škola, klzisko, občerstvenie a celodenné stravovanie, bezplatné parkovisko.
Cenník: celodenný lístok (9:00-16:30h) 20 €/dospelý, 16 €/dieťa. celodenný lístok+večer (9:00-19:00h) 23 €/dospelý, 19 €/dieťa Celý cenník si môžete pozrieť tu.
 
 SKI Centrum Demänová   SKI Centrum Demänová  SKI Centrum Demänová

Logo SKI Centrum Demänová
Demänovská cesta 584, 031 01 Liptovský Mikuláš
Tel.: +421 907 050 444
  http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/facebook1.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/instagram.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/mapa.png 
Prevádzková doba: Lyžiarska sezóna ukončená.
Cenník skipassov
Logo LRC Zľavy s Liptov region card! 

3. JASNÁ-Nízke Tatry 

Vzdialenosť: 15 km od Liptovského Mikuláša
Benefity strediska:
Jasná Nízke Tatry ako najväčšie lyžiarske stredisko s výbornými podmienkami pre zimné športy na Slovensku ponúka na severnej i južnej strane Chopku množstvo aktivít, zábavy a aktívneho oddychu.Na vrchol Chopku sa dopravíte najmodernejšími lanovkami Funitel alebo 15-miestnymi kabínkovými lanovkami. Stredisko ponúka 50 km perfektne upravených zjazdoviek rôznych obtiažností, vhodných pre začiatočníkov, rodiny s deťmi, pokročilých lyžiarov a aj na usporiadanie pretekov svetovej úrovne. Milovníci divokej jazdy si prídu na svoje v mnohých freeridových zónach a v skvelom DCsnow parku. Večer sa v Jasnej lyžuje na osvetlenej zjazdovke v lokalite Biela Púť. 
Zjazdové trate a vleky: Lyžiarov na svah vyvezú moderné kabínkové lanovky(6), sedačkové lanovky(8) a vleky(6) s celkovou prepravnou kapacitou 31.959 os./hodinu. Nová kabínková lanovka A6 značky Doppelmayr typ 15-MGD,lyžiarov vyvezie na vrchol Chopka za neuveriteľných 11 minút.
Bežkárske trate: V Jasnej si prídu na svoje aj milovníci bežeckého lyžovania,pre ktorých sú pripravené okruhy s dĺžkou až 5km v lokalite Zadné vody. Trate sú pripravované výlučne na prírodnom snehu a sú vhodné aj pre rodiny s deťmi. Mapa trás TU.
Služby v stredisku: lyžiarska škola aj škôlka, skiservis, požičovňa lyžiarskej výstroje, skibus, bufety, reštaurácie, parkoviská, freeridová zóna, snowboardový park, snowrafting. 
Cenník: 1 dňový skipass (dospelý) od 44 €, junior/senior od 36 €
Viac: www.jasna.sk

Jasná Nízke Tatry  Jasná Nízke Tatry  Jasná Nízke Tatry
Jasná Nízke Tatry  Jasná Nízke Tatry  Jasná Nízke Tatry

Logo Jasná Nízke TatryInfocentrum Biela Púť / Záhradky, 032 51 Demänovská Dolina
Tel.: +421907 88 66 44
  http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/facebook1.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/instagram.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/mapa.png
Prevádzková doba lanoviek   Prevádzková doba infocentier  Večerné lyžovanie
Odporúčame: overiť si aktuálnosť prevádzky strediska na webovej stránke, prípadne sociálnych sieťach.
Cenník lanoviek 2023/2024   Cenník skipassov 2023/2024   Cenník lyžiarskej školy

4. Žiarce-Pavčina Lehota  

Vzdialenosť: 10 km od Liptovského Mikuláša
Benefity strediska:
Lyžiarsky areál Žiarce sa nachádza na úpätí Nízkych Tatier, pri vstupe do Demänovskej Doliny v obci Pavčina Lehota.  V stredisku si príde na svoje určite každý lyžiar. Zabezpečené je mechanické zasnežovanie celej zjazdovej trate a vhodná orientácia na sever vytvára podmienky pre udržiavanie kvalitnej snehovej pokrývky až do jari.
Zjazdové trate a vleky: V stredisku sa nachádzajú 4 vleky a 5 zjazdových tratí rôznej obtiažnosti od ťažkej po ľahkú. Celková dĺžka zjazdoviek je 1.28 km. 
Bežkárske trate: Bežci na lyžiach si tiež prídu na svoje, k dispozícii majú 2 bežecké trate s celkovou dĺžkou 7 km
Služby v stredisku: lyžiarska škola, požičovňa lyžiarskej výstroje, bufet, parkovisko.
Cenník: celodenný lístok 20 €/dospelý, 16 €/dieťa do 12 rokov, senior. Cellý cenník si môžete porieť tu
 
Žiarce - Pavčina Lehota  Žiarce - Pavčina Lehota  Žiarce - Pavčina Lehota

Logo Fun Park Žiarce Žiarce - Pavčina Lehota
Tel.: +421 903 567 680   
Lyžiarska škola: +421 904 445 599 e-mail: lsziarce@gmail.com
Požičovňa lyžiarskej výstroje: +421 904 551 133
  http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/facebook1.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/instagram.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/mapa.png 
Prevádzková doba: Lyžiarska sezóna ukončená.
Cenník skipassov   


5. Ski Opalisko-Závažná Poruba

Vzdialenosť: 6 km od Liptovského Mikuláša
Benefity strediska: Ski centrum Opalisko sa nachádza na severnej strane Nízkych Tatier, nad obcou Závažná Poruba. Stredisko rodinného typu bude určite vyhovovať aj menej zdatným lyžiarom.K dispozícii je detský areál pre najmenších, sánkarska dráha, či prírodné klzisko.
Zjazdové trate a vleky: 5 umelo zasnežovaných zjazdoviek v celkovej dĺžke 3,2 km, 4 vleky a sedačka poskytujú dostatočný komfort bez dlhého čakania v radoch.
Bežkárske trate: V stredisku sa nachádza aj bežecký areál s osvetlením s celkovou dĺžkou 30 km a veľa ďalších zaujímavých športových akcií. 
Služby v stredisku: lyžiarska škola a škôlka, skiservis, požičovňa lyžiarskej výstroje, bufet, reštaurácia, parkovisko. 
Cenník: celodenný lístok 21 €/dospelý, 18 €/junior, 15 €/dieťa. Celý cenník si môžete pozrieť tu.

Ski Opalisko - Závažná Poruba  Ski Opalisko - Závažná Poruba - večerné lyžovanie  Ski Opalisko - Závažná Poruba

Logo Ski Opalisko - Závažná Poruba
Hlavná 135,  032   02 Závažná Poruba
Tel.: +421/917 728 190 
  http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/facebook1.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/mapa.png 
Prevádzková doba: Lyžiarska sezóna ukončená.

6. Skicentrum Žiar-Dolinky 

Vzdialenosť: 10 km od Liptovského Mikuláša
Benefity strediska: Lyžiarske stredisko Skicentrum Žiar-Dolinky leží na úpätí južných svahov pohoria Západné Tatry. Stredisko je vhodné pre začiatočníkov, ale aj stredne náročných lyžiarov.
Zjazdové trate a vleky: Dĺžka zjazdoviek je 0,65 km. V areáli sú v prevádzke 2 lyžiarske vleky, 2 mechanicky zasnežované zjazdovky a jedna zjazdovka pre najmenších lyžiarov.  Žiarska dolina je taktiež vhodná pre milovníkov skialpinizmu, a veľmi zdatných lyžiarov. Stredisko poskytuje svojim návštevníkom aj možnosť večerného lyžovania.
Bežkárske trate: V prípade vhodných poveternostných podmienok sa v okruhu 10 km nachádzajú kvalitne udržiavané bežecké trate. 
Služby v stredisku: lyžiarska škola, skiservis, požičovňa lyžiarskej výstroje, bufet, parkovisko.  
Cenník: 24.12.2023-7.1.2024: dospelý 27 €; dieťa/senior 23 € ; 8.1.-31.3.2024: dospelý 25 €; dieťa/senior 20 € Celý cenník si môžete pozrieť tu.
Skicentrum Žiar - Dolinky  Skicentrum Žiar - Dolinky  Skicentrum Žiar - Dolinky

Logo Telovýchovná jednota Družba - Smrečany - ŽiarTJ Družba Smrečany - Žiar, Žiar 110, 032 05 Smrečany
Tel.: +421/44 558 63 43 (pokladňa); +421/905 923 211 
  http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/facebook1.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/mapa.png 
Prevádzková doba: Lyžiarska sezóna ukončená.
Cenník  zimná sezóna   Cenník lyžiarskej školy


7.  Ski park Malinô Brdo 

Vzdialenosť: 28 km od Liptovského Mikuláša a iba 2 km od centra mesta Ružomberok, na úbočiach Veľkej Fatry, v nadmorskej výške 545 až 1 209 m n. m. Vstupnou bránou do strediska je mestská časť Hrabovo (vzdialené od centra mesta iba 1 km).
Benefity strediska: SNOW PARK Malinô Brdo je vhodný pre snowboardistov aj lyžiarov – freestylistov. Vyskúšajte jazdu na špeciálnych gumových pneumatikách „snowtubing“, trasy pre bežecké lyžovanie či skialpinizmus. Nájdete tu aj požičovňu lyžiarskeho a snowboardového výstroja.
Zjazdové trate a vleky: Na Malinô Brdo vedie moderná 8-miestna kabínová lanovka (dĺžka 1 770 m, prepravná kapacita 1 500 osôb/h). V centre strediska sa nachádza 4-sedačková lanovka, 2 lyžiarske vleky a 4 vleky pre začiatočníkov a deti. V stredisku je k dispozícii 12 km zjazdových tratí, najdlhšia z nich meria až 3 900 m, prekoná výškový rozdiel 698 m.
Bežkárske trate: V stredisku nájdete aj okruh pre bežkárov s dĺžkou 1,5 km s prevýšením 70m. Je vhodný predovšetkým pre tých, ktorí obľubujú korčuliarsky štýl bežkovania.Okruh bude otvorený v prípade dostatku prírodného snehu.
Služby v stredisku: lyžiarska škola, lyžiarska škôlka, skiservis, požičovňa lyžiarskej výstroje, bufet, reštaurácia, parkovisko, freeridová zóna, snowboardový park, snowtubing.
Cenník: dospelý 26 €, junior/senior 21 €, dieťa 19 € Celý cenník si môžete pozrieť tu.
Viac: www.skipark.sk

Ski park Malinô Brdo  Ski park Malinô Brdo  Ski park Malinô Brdo
Logo Ski park Malinô Brdo

Hrabovská cesta 1679/31, 034 01 Ružomberok
Tel.: +421/918 640 640
  http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/facebook1.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/instagram.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/mapa.png
Prevádzková doba: Lyžiarska sezóna ukončená.
Cenník zimná sezóna 2023/2024   Cenník servis a požičovňa lyžiarskej výstroje  Lyžiarska a snowboardová škola


8. Ski centrum Bačova roveň 

Vzdialenosť: 28 km od Liptovského Mikuláša.
Benefity strediska: Lyžiarske stredisko Vyšná Boca – Bačova roveň zasahuje do severnej strany Nízkych Tatier. Stredisko má k dispozícii trate v každej obtiažnosti. Tri vleky Tatrapoma H a S a Doppelmayer s celkovou prepravnou kapacitou 1800 osôb za hodinu reprezentujú najmodernejšiu techniku s vysokým stupňom zabezpečenia. Vybavené sú turniketmi s bezkontaktnými skipasmi. Využívané sú na rekreačné lyžovanie verejnosti, ale aj na usporadúvanie lyžiarskych kurzov a pretekov.
Zjazdové trate a vleky:  V areáli strediska sa nachádzajú 3 vleky 3 zjazdovky. Celková dĺžka zjazdoviek je 2,96 km. Zjazdovky sú technicky zasnežované a denne upravované
Služby v stredisku: lyžiarska škola, lyžiarska škôlka, skiservis, požičovňa lyžiarskej výstroje, bufet, reštaurácia, parkovisko.  
Cenník: dospelý 31 €, dieťa/senior 25 € Celý cenník si môžete pozrieť tu.
Viac: www.bacovaroven.sk

Ski centrum Bačova roveň  Ski centrum Bačova roveň  Ski centrum Bačova roveň

Logo Ski centrum Bačova roveňVyšná Boca, 032 34 Malužiná
Tel.: +421/44 520 90 20, +421/918 777 279
  http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/facebook1.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/mapa.png
Prevádzková doba: Lyžiarska sezóna ukončená.
Cenník zimná sezóna 2023/2024


9. Ski centrum Čertovica  

Vzdialenosť: 32 km od Liptovského Mikuláša. 
Benefity strediska:   Lyžiarske stredisko sa rozprestiera na severných svahoch Čertovej svadby (1463 m.n.m.), na hlavnom hrebeni Nízkych Tatier. Vyššia poloha strediska (1120 – 1460 m.n.m.) je zárukou kvalitnej lyžovačky a dobrých podmienok pre skúsených lyžiarov ale aj začiatočníkov.
Zjazdové trate a vleky: V stredisku sú pre lyžiarov k dispozícii 5 vlekov 6 tratí s rôznou obtiažnosťou s prepravnou kapacitou 2300 osôb, preto ho môžu využívať začiatočníci, ale aj pokročilí lyžiari. Na svoje si prídu rekreační lyžiari aj milovníci freeride zjazdoviek.
Služby v stredisku: lyžiarska škola, lyžiarska škôlka, skiservis, úschovňa, klzisko, požičovňa lyžiarskej výstroje, pohostinstvo, bufet, reštaurácia, parkovisko, možnosť freeridu. 
Cenník: dospelý 27 €, dieťa/senior/študent 24 €
Viac: www.skicertovica.sk

Ski centrum Čertovica  Ski centrum Čertovica  Ski centrum Čertovica

Logo Ski centrum ČertovicaVyšná Boca 260
Tel: +421 903 404 101  +421 903 230 393
  http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/mapa.png
Prevádzková doba: Lyžiarska sezóna ukončená.
Cenník   Lyžiarske kurzy a požičovňa