Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník   /   Región   /   REGIÓN LIPTOV   /   Zimné športy   /   Lyžiarske strediská

Lyžiarske strediská

Priamo v Liptovskom Mikuláši sa nachádzajú dve menšie lyžiarske strediská: Športové centrum Petry Vlhovej - Areál Podbreziny nájdete len 2 km od centra mesta za sídliskom Pobreziny a v mestskej časti Demänová je situované SKI Centrum Demänová.
Najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku – Jasná-Nízke Tatry, kde sú lanovkami prepojené strediská Chopok Sever a Chopok Juh je vzdialené len 15 km od Liptovského Mikuláša. V tesnej blízkosti mesta sú menšie, no veľmi obľúbené lyžiarske strediská: Žiarce v Pavčinej LehoteSki Opalisko v Závažnej Porube či Skicentrum Žiar Dolinky. V okruhu do 35 km od Liptovského Mikuláša sú situované ďalšie lyžiarske centrá: Malinô Brdo v Ružomberku, Bačova Roveň na Vyšnej Boci a Skicentrum na Čertovici.
 


1. Športové centrum Petry Vlhovej - Areál Podbreziny

Športové centrum Petry  Vlhovej- Areál Podbreziny sa nachádza 2 km od mesta Liptovský Mikuláš v časti Vitálišovce. Hlavný svah strednej náročnosti a dĺžky 550 m je situovaný v nadmorskej výške 585 až 700 m, na okraji Západných Tatier. Pre návštevníkov je k dispozícii aj detská 50 metrová zjazdovka. Stredisko má vybudovaný systém technického zasnežovania aj umelé osvetlenie, pre možnosť večerného lyžovania. Na obsluhu lyžiarov slúžia 2 vleky, s celkovou prepravnou kapacitou 650 os./hod. V blízkosti strediska pri dostatku prírodného snehu je možnosť lyžovania na bežkách. Bežkárske trate sú upravované, v celkovej dĺžke 11 km. (Háj-Nicovô - Smrečany 6 km + Smrečany - Žiarska dolina 5 km). Viac informácií o bežkovaní tu.

V stredisku môžete využiť nasledovné služby: bufet, sociálne zariadenie, neplatené parkovisko, detská lyžiarska škola, večerné lyžovanie, snowtubing, bežkárske trate.
 
 Športové centrum P. Vlhovej - Areál Podbreziny Športové centrum P. Vlhovej - Areál Podbreziny Športové centrum P. Vlhovej - Areál Podbreziny 

Logo Areál Podbreziny
ul. Žiarska (za sídliskom Pobreziny), 031 04 Liptovský Mikuláš - Vitálišovce 
Tel.: +421 910 275 710
 http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/facebook1.png  
Prevádzková doba: So-Ne: 9.00 - 16.00, Večerné lyžovanie: Po-St-Pi-So: 17.30 - 21.00
Cenník skipassov   Občania mesta Liptovský Mikuláš zľava 50 %.
Zimná sezóna 2022/2023 ukončená. 

2. SKI Centrum Demänová

Ski Centrum Demänová je súčasťou ubytovacieho komplexu Demänová Rezort. Svojim návštevníkom ponúka lyžovanie pre začiatočníkov, aj pre pokročilých. Lyžiarske stredisko ponúka 3 vleky, z ktorých sú dva pre pokročilejších lyžiarov a jeden je určený hlavne pre deti a začiatočníkov. Pre väčšiu bezpečnosť je pre deti vybudovaná oddelená detská lyžiarska zóna s inštruktormi. Kvalitne upravená trať ponúka tiež možnosť večerného lyžovania. Na svahu je vyhradená snowtubing dráha ako aj snowpark pre adrenalínové jazdy. Pripravené sú aj okruhy pre bežkárov upravované špeciálnym ratrakom. Osvetlená bežkárska trať s dĺžkou 550 m je umelo zasnežovaná a denne upravovaná. 

V stredisku môžete využiť nasledovné služby: lyžiarska škola, snowtubing, bežkárska trať, požičovňa a servis lyžiarskej výstroje, snack bar, reštaurácia, parkovisko.

 SKI Centrum Demänová  SKI Centrum Demänová  SKI Centrum Demänová

Logo SKI Centrum Demänová
Demänovská cesta 584, 031 01 Liptovský Mikuláš
Tel.: +421 907 050 444
  http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/facebook1.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/instagram.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/mapa.png 
Prevádzková doba: Po-Ut, Štv., Ne: 9.00 - 16.00   St, Pi-So: 9.00 - 19.00 Logo LRC Zľavy s Liptov region card! 
Zimná sezóna 2022/2023 ukončená. 

3. JASNÁ-Nízke Tatry 

Jasná Nízke Tatry ako najväčšie lyžiarske stredisko s výbornými podmienkami pre zimné športy na Slovensku ponúka na severnej i južnej strane Chopku množstvo aktivít, zábavy a aktívneho oddychu.Na vrchol Chopku sa dopravíte najmodernejšími lanovkami Funitel alebo 15-miestnymi kabínkovými lanovkami. Stredisko ponúka 50 km perfektne upravených zjazdoviek rôznych obtiažností, vhodných pre začiatočníkov, rodiny s deťmi, pokročilých lyžiarov a aj na usporiadanie pretekov svetovej úrovne. Milovníci divokej jazdy si prídu na svoje v mnohých freeridových zónach a v skvelom DCsnow parku. Večer sa v Jasnej lyžuje na osvetlenej zjazdovke v lokalite Biela Púť. 
 
V stredisku môžete využiť nasledovné služby: lyžiarska škola aj škôlka, skiservis, požičovňa lyžiarskej výstroje, skibus, bufety, reštaurácie, parkoviská, freeridová zóna, snowboardový park, snowrafting. 

Jasná Nízke Tatry Jasná Nízke Tatry Jasná Nízke Tatry
Jasná Nízke Tatry Jasná Nízke Tatry Jasná Nízke Tatry

Logo Jasná Nízke TatryInfocentrum Biela Púť / Záhradky, 032 51 Demänovská Dolina
Tel.: +421907 88 66 44
  http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/facebook1.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/instagram.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/mapa.png
Prevádzková doba lanoviek   Prevádzková doba infocentier    Večerné lyžovanie
Cenník lanoviek 2022/2023   Cenník skipassov 2022/2023   Cenník lyžiarskej školy
Zimná sezóna 2022/2023 ukončená. 

4. Žiarce-Pavčina Lehota  

Lyžiarsky areál Žiarce sa nachádza na úpätí Nízkych Tatier, pri vstupe do Demänovskej Doliny v obci Pavčina Lehota, 10 km od mesta Liptovský Mikuláš. Celková dĺžka zjazdoviek je 1.28 km. V stredisku si príde na svoje určite každý lyžiar. V stredisku sa nachádzajú 4 vleky a 5 zjazdových tratí rôznej obtiažnosti od ťažkej po ľahkú. Zabezpečené je mechanické zasnežovanie celej zjazdovej trate a vhodná orientácia na sever vytvára podmienky pre udržiavanie kvalitnej snehovej pokrývky až do jari. Bežci na lyžiach si tiež prídu na svoje, k dispozícii majú 2 bežecké trate s celkovou dĺžkou 7 km

V stredisku môžete využiť nasledovné služby: lyžiarska škola, požičovňa lyžiarskej výstroje, bufet, parkovisko. 

Žiarce - Pavčina Lehota Žiarce - Pavčina Lehota Žiarce - Pavčina Lehota

Logo Fun Park Žiarce Žiarce - Pavčina Lehota
Tel.: +421 903 567 680   
Lyžiarska škola: +421 904 445 599 e-mail: lsziarce@gmail.com
Požičovňa lyžiarskej výstroje: +421 904 551 133
  http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/facebook1.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/instagram.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/mapa.png 
Prevádzková doba od 17. 2 . do 23. 2. 2023: Po-Ne: 9.00 - 16.00
Cenník skipassov   V prípade nevhodných podmienok na lyžovanie na veľkom svahu, ostáva v platnosti dočasný cenník.
Zimná sezóna 2022/2023 ukončená. 


5. Ski Opalisko-Závažná Poruba

Ski centrum Opalisko sa nachádza na severnej strane Nízkych Tatier, 6 km od Liptovského Mikuláša nad obcou Závažná Poruba. Celková dĺžka zjazdoviek je 3,2 km. Stredisko rodinného typu bude určite vyhovovať aj menej zdatným lyžiarom. 5 umelo zasnežovaných zjazdoviek v celkovej dĺžke 3,2 km, 4 vleky a sedačka poskytujú dostatočný komfort bez dlhého čakania v radoch. K dispozícii je detský areál pre najmenších, sánkarska dráha, či prírodné klzisko. V stredisku sa nachádza aj bežecký areál s osvetlením s celkovou dĺžkou 30 km a veľa ďalších zaujímavých športových akcií. 

V stredisku môžete využiť nasledovné služby: lyžiarska škola a škôlka, skiservis, požičovňa lyžiarskej výstroje, bufet, reštaurácia, parkovisko.  

Ski Opalisko - Závažná Poruba Ski Opalisko - Závažná Poruba Ski Opalisko - Závažná Poruba

Logo Ski Opalisko - Závažná Poruba
Hlavná 135,  032   02 Závažná Poruba
Tel.: +421/917 728 190 
  http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/facebook1.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/mapa.png 
Prevádzková doba: Po-Ne: 9.00 - 16.00
Večerné lyžovanie: Str, Pia-So-Ne: 17.00 - 21.00 

Cenník zimná sezóna   Cenník požičovňa lyžiarskej výstroje   Lyžiarska škola
Logo LRC Zľavy s Liptov region card! 
Zimná sezóna 2022/2023 ukončená. 

6. Skicentrum Žiar-Dolinky 

Lyžiarske stredisko Skicentrum Žiar-Dolinky leží na úpätí južných svahov pohoria Západné Tatry, 10 km od Liptovského Mikuláša. Dĺžka zjazdoviek je 0,65 km. Stredisko je vhodné pre začiatočníkov, ale aj stredne náročných lyžiarov. V areáli sú v prevádzke 2 lyžiarske vleky, 2 mechanicky zasnežované zjazdovky a jedna zjazdovka pre najmenších lyžiarov. V prípade vhodných poveternostných podmienok sa v okruhu 10 km nachádzajú kvalitne udržiavané bežecké trate. Žiarska dolina je taktiež vhodná pre milovníkov skialpinizmu, a veľmi zdatných lyžiarov. Stredisko poskytuje svojim návštevníkom aj možnosť večerného lyžovania.

V stredisku môžete využiť nasledovné služby: lyžiarska škola, skiservis, požičovňa lyžiarskej výstroje, bufet, parkovisko.  

Skicentrum Žiar - Dolinky Skicentrum Žiar - Dolinky Skicentrum Žiar - Dolinky

Logo Telovýchovná jednota Družba - Smrečany - ŽiarTJ Družba Smrečany - Žiar, Žiar 110, 032 05 Smrečany
Tel.: +421/44 558 63 43 (pokladňa); +421/905 923 211 
  http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/facebook1.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/mapa.png 
Prevádzková doba: Po-Ne: 9.00 - 16.00  
Večerné lyžovanie: Pi - So: 18.00 - 20.00
Cenník  zimná sezóna   Cenník lyžiarskej školy
Zimná sezóna 2022/2023 ukončená. 


7.  Ski park Malinô Brdo 

Stredisko sa nachádza iba 2 km od centra mesta Ružomberok, na úbočiach Veľkej Fatry, v nadmorskej výške 545 až 1 209 m n. m. Vstupnou bránou do strediska je mestská časť Hrabovo (vzdialené od centra mesta iba 1 km), odkiaľ vedie na Malinô Brdo moderná 8-miestna kabínová lanovka (dĺžka 1 770 m, prepravná kapacita 1 500 osôb/h). V centre strediska sa nachádza 4-sedačková lanovka, 2 lyžiarske vleky a 4 vleky pre začiatočníkov a deti. V stredisku je k dispozícii 12 km zjazdových tratí, najdlhšia z nich meria až 3 900 m, prekoná výškový rozdiel 698 m. SNOW PARK Malinô Brdo je vhodný pre snowboardistov aj lyžiarov – freestylistov. Vyskúšajte jazdu na špeciálnych gumových pneumatikách „snowtubing“, trasy pre bežecké lyžovanie či skialpinizmus. Nájdete tu aj požičovňu lyžiarskeho a snowboardového výstroja.

V stredisku môžete využiť nasledovné služby: lyžiarska škola, lyžiarska škôlka, skiservis, požičovňa lyžiarskej výstroje, bufet, reštaurácia, parkovisko, freeridová zóna, snowboardový park, snowtubing.

Ski park Malinô Brdo Ski park Malinô Brdo Ski park Malinô Brdo
Logo Ski park Malinô Brdo

Hrabovská cesta 1679/31, 034 01 Ružomberok
Tel.: +421/918 640 640
  http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/facebook1.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/instagram.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/mapa.png
Prevádzková doba: Po-Ne: 8:30 - 16:30
Cenník zimná sezóna 2022/2023   Cenník servis a požičovňa lyžiarskej výstroje  Lyžiarska a snowboardová škola
Zimná sezóna 2022/2023 ukončená. 


8. Ski centrum Bačova roveň 

Lyžiarske stredisko Vyšná Boca – Bačova roveň zasahuje do severnej strany Nízkych Tatier. Leží približne 21 km od Liptovského Hrádku. Celková dĺžka zjazdoviek je 2,96 km. Stredisko má k dispozícii trate v každej obtiažnosti. V areáli strediska sa nachádzajú 3 vleky 3 zjazdovky. Zjazdovky sú technicky zasnežované a denne upravované

V stredisku môžete využiť nasledovné službyu: lyžiarska škola, lyžiarska škôlka, skiservis, požičovňa lyžiarskej výstroje, bufet, reštaurácia, parkovisko.  

Ski centrum Bačova roveň Ski centrum Bačova roveň Ski centrum Bačova roveň

Logo Ski centrum Bačova roveňVyšná Boca, 032 34 Malužiná
Tel.: +421/44 520 90 20, +421/918 777 279
  http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/facebook1.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/mapa.png
Prevádzková doba: Po-Ne: 9:00 - 16:00 
Cenník skipassov 
Zimná sezóna 2022/2023 ukončená. 


9. Ski centrum Čertovica  

Lyžiarske stredisko SKI Čertovica sa rozprestiera na severných svahoch Čertovej svadby (1463 m.n.m.), na hlavnom hrebeni Nízkych Tatier. Vyššia poloha strediska (1120 – 1460 m.n.m.) je zárukou kvalitnej lyžovačky a dobrých podmienok pre skúsených lyžiarov ale aj začiatočníkov. V stredisku sú pre lyžiarov k dispozícii 5 vlekov 6 tratí s rôznou obtiažnosťou s prepravnou kapacitou 2300 osôb, preto ho môžu využívať začiatočníci, ale aj pokročilí lyžiari. Na svoje si prídu rekreační lyžiari aj milovníci freeride zjazdoviek. Je možné využiť služby lyžiarskej školy alebo ski požičovne. 

V stredisku môžete využiť nasledovné službylyžiarska škola, lyžiarska škôlka, skiservis, úschovňa, klzisko, požičovňa lyžiarskej výstroje, pohostinstvo, bufet, reštaurácia, parkovisko, možnosť freeridu. 

Ski centrum Čertovica Ski centrum Čertovica Ski centrum Čertovica

Logo Ski centrum ČertovicaVyšná Boca 260
Tel: +421 903 404 101  +421 903 230 393
  http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/facebook1.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/mapa.png
Prevádzková doba: Po - Ne: 9:00 - 15:30
Cenník   Lyžiarske kurzy
Zimná sezóna 2022/2023 ukončená.