Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Môžete sa zaregistrovať na charitatívne podujatie Od Tatier k Dunaju

Môžete sa zaregistrovať na charitatívne podujatie Od Tatier k Dunaju

  12.03.2018   |   Tlačové správy

Druhou zastávkou prvej etapy tohtoročného cyklistického podujatia Od Tatier k Dunaju sa už tradične stane aj mesto Liptovský Mikuláš. Účastníkov charitatívnej akcie bude hostiť v pondelok 21. 05. 2018 na Námestí osloboditeľov v predpokladanom čase o 11:00 hod. "Radi by sme vám dali do pozornosti možnosť zapojiť sa do tohto podujatia či už zapojením sa cez oficiálnu registráciu tímu, kde je vyhlásená súťaž o najpočetnejší tím a najkreatívnejší názov tímu,“ povedala Soňa Višňovská z mikulášskej radnice. Záujemcovia o účasť na podujatí sa môžu registrovať cez link http://tatrydunaj.sk/r2018/prihlasenie/.

Od Tatier k Dunaju je názov charitatívnej a osvetovej akcie, v ktorej sa na bicykli naprieč Slovenskom opäť vydajú pacienti so sklerózou multiplex.
Už v poradí štvrtý ročník cyklistického projektu odštartuje 21. mája na Štrbskom plese, na ktorom už tretíkrát participuje aj mesto Liptovský Mikuláš. Pelotón pôjde cez naše mesto do Dolného Kubína, Považskej Bystrice, Trenčianskych Teplíc, Piešťan, Nitry a Trnavy, s finálnou etapou do hlavného mesta. Celý projekt vyvrcholí na Hviezdoslavom námestí v Bratislave v sobotu 26. mája. Za šesť dní chcú účastníci na bicykli zdolať v šiestich etapách 400 kilometrov dlhú trasu.