Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Akadémia bude ozdobou vstupu do Demänovskej doliny

Akadémia bude ozdobou vstupu do Demänovskej doliny

  05.01.2024   |   Tlačové správy

Akadémia bude ozdobou vstupu do Demänovskej doliny. Toto presvedčenie vyjadril doterajší rektor Akadémie ozbrojených síl M. R. Štefánika Jozef Puttera na stretnutí s primátorom Jánom Blcháčom v súvislosti s dokončovanou obnovou viacerých objektov akadémie. Šéf radnice sa doterajšiemu rektorovi poďakoval za dlhodobú spoluprácu s mestom na rôznych úrovniach, poukázal na jeho aktívny prístup pri riešení spoločnej agendy a ocenil pozdvihnutie školy na špičkovú úroveň. Novému rektorovi Aurelovi Sabóovi zaželal veľa síl  pri výcviku a vzdelávaní študentov pre potreby obrany mieru a bezpečnosti Slovenska. 

Aurel Sabó bol od roku 2019 na akadémii na pozícii prorektora pre vzdelávanie. Pôsobenie zasvätil komunikačným a informačným systémom. Odbornú kvalifikáciu si zvyšoval na pôde zahraničných inštitúcií, cennou skúsenosťou bolo pôsobenie v medzinárodnej misii v Bosne a Hercegovine. „Pozícia rektora je pre mňa výzva. Preberám akadémiu, ktorá je dobre rozbehnutá, má všetky akreditácie, podporuje a zabezpečuje výcvik dôstojníkov. Chceme školu rozvíjať tak, aby sme boli výstavnou skriňou ozbrojených síl. Sídlo akadémie je na území Liptovského Mikuláša, preto verím, že  kvalitná spolupráca s mestom bude pokračovať,“ povedal Sabo. 
Jozef Puttera zostáva pôsobiť na akadémii, z rektorského postu odchádza s pocitom dobre odvedenej práce. „Keď sa dnes pozriete na akadémiu, vidíte, že završujeme práce na obnove areálu, ktorý bude dlhé roky slúžiť vojenskému vzdelávaniu. V samotnej škole sa nám podarilo úspešne udržať akreditáciu v zmysle platných noriem pre vysokoškolské vzdelávanie. Novému pánovi rektorovi prajem, aby sa akadémia pod jeho rukami rozvíjala a prosperovala,“ dodal J. Puttera.