Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník   /   KALENDÁR PODUJATÍ

RADOšINSKé NAIVNé DIVADLO - MUžSKé ODDELENIE - PRESUNUTé Z 25.6.2020

20 September 2020

RADOšINSKé NAIVNé DIVADLO - MUžSKé ODDELENIE - PRESUNUTé Z 25.6.2020

Dom kultúry     Divadlo (Kultúrne podujatia)

Veľká sála     18:00


65. titul Stanislava Štepku a Radošinského naivného divadla.

MUŽSKÉ ODDELENIE
Správa z nemocnice o mužoch, ale aj ženách alebo Trpká komédia o tom, ako sa otvárajú telá a duše na mužskom oddelení.


Jednou z najslávnejších komédií Stanislava Štepku vo viac než polstoročnej histórii Radošinského naivného divadla bol titul Ženské oddelenie (1987) – s legendárnou a nezabudnuteľnou herečkou Katarínou Kolníkovou v hlavnej úlohe. Súčasná trpká či clivá komédia Mužské oddelenie, ktorú pripravujeme na uvedenie v 57. sezóne 2019/2020, by chcela inak a po novom nepriamo nadviazať na veľký úspech spomínanej kultovej inscenácie. 
V Mužskom oddelení autor s jeho typickým humorným pohľadom nám predstavuje pestré osudy skupiny pacientov v súčasnej nemocnici, tentoraz na mužskom oddelení. Budeme sledovať autentické a zemité životné príbehy ligového futbalistu, čudného a bodrého majstra opravára, bývalého hlavného čašníka a jeho ženy čašníčky, trpký príbeh vládneho ministra, ale aj doktorky a svojráznej sestričky na mužskom oddelení v štátnej nemocnici. Pestro popretkávané osudy s trpkými, ale aj – keďže sme v RND – hlavne humornými situáciami a príbehmi, ktoré však nakoniec viac podávajú správu o ubolených dušiach ako telách. 
V inscenácii Mužské oddelenie diváci iste spoznajú všetky typické poznávacie znaky autora a poetiky Radošinského naivného divadla, známe herecké tváre (Maruška Nedomová, Stanislav Štepka atď.), ale hlavne typický humor, vôňu človečiny a poetické piesne, tentoraz v interpretácii tzv. javiskových nemocničných Červených nosov. 
Komédiu Mužské oddelenie súbor RND pripravil s režisérom Jurajom Nvotom, hudobným skladateľom Jurajom Haškom a dramaturgičkou Mirkou Čibenkovou.
Účinkujú: Stanislav Štepka, Maruška Nedomová, Andrea Martvoňová alebo Kristína Madarová, Simona Miháliková, Mojmír Caban, Kamil Mikulčík alebo Štefan Richtárech, Samuel Spišák alebo Ondrej Hraška, Marcela Cmorejová alebo Ana Vyparinová Krsmanovič, Ladislav Hubáček a Vladimír Svítek.

Dĺžka predstavenia: 150 minút vrátane 1 prestávky


Ďaľšie informácie: http://www.dklm.sk

Vstupné: Dospelí: 18€

Odkaz na vstupenky: http://www.dklm.sk/event/394017/muzske-oddelenie-radosinske-naivne-divadlo

Naspäť na podujatia