Liptovský Mikuáš

ZAŽI

Toľko aktivít v jednom meste? Podľa záujmu si vyberie každý.


Pre rodiny s deťmi je tu špeciálny program Dobrodružstvá s Mikulášom, pre všetkých pestrá ponuka zábavných aktivít, vodné radovánky, cyklopotulky či aktivity podporujúce udržateľnosť. Dopriať si môžete tiež nádherné výhľady na Nízke a Západné Tatry či Chočské vrchy.

Dobrodružstvá s Mikulášom

Zažite príjemnú rodinnú dovolenku v meste, kde je pre vás pripravený špeciálny program s pestrou ponukou 16 aktivít. Na svoje si prídu všetci – od najmenších detičiek až po tínedžerov a ich rodičov či starých rodičov.


16 zastávok Poďme na to

Vodné radovánky

Radosť z vody má v Liptovskom Mikuláši viaceré podoby. Kúpanie s mnohými atrakciami vo vodnom parku Tatralandia, rýchly splav na raftoch na tratiach, kde trénujú olympijskí víťazi či jazda na wakeboardoch a wakeskatoch v Propaganda Free Style Parku.


6 zastávok Poďme na to

Cyklopotulky

Aktívny oddych na cyklotrasách, z ktorých je každá iná. Cyklochodník vedie prírodným prostredím po brehu rieky Váh. Mestská cyklotrasa vás nasmeruje k turistickým atraktivitám a cyklotrasa na vrchol Hája odmení nádhernými výhľadmi. V lokalite Hája si môžete dopriať jazdu novým single trailom.


6 zastávok Poďme na to

Neopakovateľné výhľady

Liptovský Mikuláš nesie prívlastok Mesto medzi horami. A to platí do slova a do písmena. Nech sa tu rozhliadnete na ktorúkoľvek stranu, všade uvidíte hory – vrcholy Nízkych a Západných Tatier i Chočských vrchov. Predstavujeme vám miesta, odkiaľ sú výhľady naozaj neuveriteľné.


3 zastávok Poďme na to

Fun aktivity

Pozývame vás do sveta trick artu v Galérii Ilusia. Tiež rozriešiť záhady únikových miestností a okúsiť virtuálnu realitu v Paradoxe či vyhrať laserové prestrelky v Liptov Lasers. A čo takto lietanie vo veternom tuneli Hurricane Factory?


8 zastávok Poďme na to

Udržateľný Liptovský Mikuláš

Udržateľnosť – každý z nás k nej môže prispieť a nemusí to byť zložité. Stačí len rozmýšľať a robiť rozhodnutia s ohľadom na životné prostredie. Kupovať zdravé potraviny, najlepšie lokálne, jesť menej a kvalitnejšie. Podporiť miestnych výrobcov, dať veciam druhú šancu alebo si vytvoriť niečo vlastnými rukami.


19 zastávok Otvoriť ponuku

Zimné športy

Nie každé mesto sa môže pochváliť, že má lyžiarske stredisko. Liptovský Mikuláš má hneď dve! Športový areál Petry Vlhovej a SKI Centrum Demänová rezort. Dokonca aj cyklochodník po brehu rieky Váh sa mení na upravovanú bežkársku trať, ak je snehovej pokrývky dostatok.


3 zastávok Poďme na to