Liptovský Mikuáš

Zábavné letné aktivity s deťmi

Hľadáte dovolenku, počas ktorej môžete zmysluplne tráviť čas s vašimi deťmi? Kde nehrozí nuda, ale dostatok pohybu na čerstvom vzduchu, kopec zábavy a hravého poznania? Presne také sú DOBRODRUŽSTVÁ S MIKULÁŠOM! Postavička veselého svätca Mikuláša pozýva vás a vaše deti na 16 skvelých aktivít pre rôzne vekové skupiny.

A toto sú top tipy, kam s deťmi cez prázdniny v meste medzi horami:


Piknik v galerijnej záhrade

Kúpte si piknikový balíček čerstvých dobrôt pre 4 osoby za 19 € a za zálohu 50 € si požičajte piknikovú deku a kôš, do ktorého vám piknikový balíček s láskou zabalia. A potom už len vychutnávajte nerušené spoločné chvíle a zábavu v galerijnej záhrade.  Hoci je uprostred historického centra, je plná zelene. Ku každému košu dostanete pre detičky pastelky a maľovanku v podobe Mikulášskej čiapky. Pre malých neposedníkov je tu detské ihrisko. Ten fajný piknikový kôš si môžete kúpiť cestou do galerijnej záhrady v: AB-C štúdiu a Raňajkárni "U MŇA." Ak kliknete sem, dozviete sa, ako to presne funguje. 
 

Zážitková expedícia prírodou pre malých bádateľov

Prešmyknúť sa úzkou štrbinou jaskyne? Zažiť vznik Zeme? Vlastnými rukami modelovať krajinu? Oddychovať ako medveď v brlohu? To všetko a ešte oveľa viac je možné v modernom a interaktívnom Slovenskom múzeu ochrany prírody a jaskyniarstva. Je také skvelé, že deti a dokonca ani dospelí, odtiaľto nechcú odísť. Múzeum má navyše rozhľadňu a záhradu s detským ihriskom a jazierkom.
 

Čerstvý vzduch a rozšírená realita

Vrchol Hája patrí k najkrajším kruhovým vyhliadkovým bodom Liptova s neskutočnými výhľadmi na panorámu Tatier. Vydajte sa sem náučným chodníkom Príroda a krajina okolo nás s aplikáciou s kvízom o prírode, ale hlavne s rozšírenou realitou. Deťúrence budú riešiť úlohy, hľadať virtuálne zvieratá a ani nebudú tušiť, ako rýchlo vyjdú na úplný vrchol. Náučný chodník začína na vstupe do Lesoparku, jeho dĺžka je 1,3 km a prevýšenie 140 m. Späť sa vráťte tým istým chodníkom. Aplikáciu Objav Lesopark si môžete stiahnuť vopred, inak sú potrebné dáta. Ak vás lákajú len výhľady a chcete si urýchliť cestu, na vrchol sa dostanete aj bicyklom alebo autom po asfaltovej ceste.
 

Lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť!

Lenže v Ilusii nebude veriť ani tomu, čo vidíte! Ocitnete sa vo svete trick artu, optických klamov a 3D malieb, ktorých súčasťou sa môžete stať aj vy.  A toto si treba zvečniť na fotografiách. Návšteva Ilusie je skvelý tip v každom počasí. Ak nie je počasie úplne ideálne, je ešte viac obsadená. Nezabudnite si urobiť rezerváciu vopred.
 

Aké by to bolo leto bez kúpania? V Mikuláši máte hneď dve možnosti:

Vodný park Tatralandia 
14 bazénov s termálnou, slanou aj čírou vodou, 28 toboganov a šmýkačiek sľubuje nekonečné vodné radovánky pre všetky vekové kategórie. Najmenších tu čaká špeciálna zóna  Karibik Kid´s Island s bazénom s nafukovacími preliezačkami, s pirátskym bazénom a mestečkom Aquapolis. Rodičia určite ocenia zaslúžený relax na masážnych sedadlách a laviciach, vzduchových gejzíroch, či bublinkovačoch.
 
Detský aquapark Aqua Fun a Fun Center Demänová Rezort
20-metrov dlhý bazén s nafukovacou prekážkovou dráhou, vodná zóna plná šmýkačiek, aquazorbing – chôdza po vodnej hladine vo veľkej nafukovacej guli a pre najmenšie zlatíčka detský bazén s polmetrovou hĺbkou. A všade radosť a detský smiech.  Obratnosť si vaše detičky môžu otestovať na obrovskom 3D bludisku s viacerými poschodiami, s prekážkami, lávkami a toboganom na vrchu bludiska. Ďalšiu zábavu si užijú na rozprávkových kolotočoch, tubingovej dráhe alebo na mini zipline. 
 

Rozžiarené detské očká v ZOOKONTAKT rodinný park

Nájdete ho  hneď vedľa Tatralandie a môžete tu úplne zblízka vidieť medvede, levy, tigre, lamy, pelikány aj kŕdle pestrofarebných vtákov. Nasadnúť na  vláčik, ktorý vás prevezie cez zoo a najmenších určite poteší kolotoč, trampolíny či interiérová detská zóna. Atmosféru tohto miesta dopĺňajú miniatúry známych svetových stavieb. 
 

Chcete vedieť, aké ďalšie dobrodružstvá má pre vás pripravené Mikuláš? 

Kliknite sem a nič nepremeškáte. Napríklad ani jazdu na cyklochodníku po brehu Váhu, lietanie vo veternom tuneli alebo aktivity v zábavnom parku Liptov.
 


Podujatia pre detičky

Počas leta sa budú konať Rozprávkové nedele a maľovanie v galerijnej záhrade aj pri Fontáne Metamorfózy. Pozrite si aktuálny program v Kalendári podujatí.
 
 
Napríklad aj v týchto reštauráciách sa dobre postarajú o brušká vašich detí:
Pínus, Demänová 584
Route 66, kde je aj veselý Gameroom, Garbiarska 627
Reštaurácia Yuza, Námestie mieru 1
Prehľad všetkých reštaurácii nájdete tu.

Niekoľko tipov na ubytovanie, kde vás s deťmi radi privítajú:
Penzión Mária, Demänová - Bodice 41
Demänová Rezort, Demänová 584
Prehľad všetkých ubytovacích zariadení nájdete tu. (do vyhľadávača typ ubytovania zadajte "Pre rodiny s deťmi")