Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník   /   ZaŽi   /   Udržateľný Liptovský Mikuláš

Udržateľný Liptovský Mikuláš

Udržateľnosť – každý z nás k nej môže prispieť a nemusí to byť zložité. Stačí len rozmýšľať a robiť rozhodnutia s ohľadom na životné prostredie. Kupovať zdravé potraviny, najlepšie lokálne, jesť menej a kvalitnejšie. Podporiť miestnych výrobcov, dať veciam druhú šancu alebo si vytvoriť niečo vlastnými rukami.

Výrobky miestnych

Predstavujeme vám miestnych, ktorí svoje nápady pretavili do podnikateľského zámeru a teraz vytvárajú zaujímavé, ale hlavne praktické výrobky.


4 zastávok Poďme na to

Zdravé potraviny

Výber potravín riešime dennodenne. A práve tu môžeme urobiť najviac na ceste udržateľnosti. Vyberať si potraviny hlavne rastlinného pôvodu, ktoré životné prostredie zaťažujú podstatne menej ako tie živočíšne.


6 zastávok Poďme na to

Druhá šanca vecí

Zvážme, či potrebujeme toľko nového oblečenia - hlavne z fast fashion, ktorá produkuje obrovské objemy šatstva, ale z lacných a nekvalitných materiálov. Po pár použitiach je takmer nenositeľné a tvorí tony odpadu.


4 zastávok Poďme na to

Tvorba vlastnými rukami

Čo poteší viac, ako vytvoriť niečo pekné vlastnými rukami? Inšpirujte sa tvorivými ľuďmi z Liptovského Mikuláša, ktorí sú vo svojom remesle skutočne doma. Pod ich vedením sa naučíte maľovať, plstiť, čipkovať,... Odmenou vám budú vlastnoručné výrobky a radosť z tvorenia.


3 zastávok Poďme na to

Vzdelávacie a zelené aktivity

V priebehu roka sú organizované aktivity zamerané na udržateľnosť – Upracme si Háj, Cykloraňajky, podujatia počas Európskeho týždňa mobility, swapy oblečenia, Živé štvrtky,...