Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Stoličné dni budú patriť známym slovenským kapelám

Stoličné dni budú patriť známym slovenským kapelám

  11.06.2019   |   Tlačové správy

Jedno z najvýznamnejších kultúrno-spoločenských podujatí v Liptovskom Mikuláši bude patriť známym kapelám Kmeťoband a Le Payaco. Reč je o Stoličných dňoch, ktoré sa v meste uskutočnia od 13. do 15. júna. „Počas slávnostného otvorenia podujatia si pripomenieme aj štvrťstoročie trvania partnerstva s maďarským mestom Kiskőrös. Zároveň ako prvé mesto na Slovensku počas akcie zavádzame novinku – používanie bioplastov na trhových miestach,“ zhrnul primátor Ján Blcháč. 
Už tradične nebude chýbať obľúbená remeselná ulička. Pre deti organizátori nachystali lunapark. Ruka v ruke so slávnostným otvorením pôjde aj stoličný sprievod so štartom pred mestským úradom. Tradičný jarmočný predaj zabezpečia stovky trhovníkov. „Predaj trhových miest sme zrealizovali cez online rezervačný systém, niektorí záujemcovia si poslali prihlášky už v januári,“ povedala Soňa Višňovská z mestského úradu. 
V rámci piatkového programu sa predstaví miestne zoskupenie Freeze, neskôr vystúpia aj Klauni na ulici. Akciu doplní stoličný streetballový turnaj spojený s finále mini ligy v basketbale základných škôl. Sobota bude patriť ľudovej hudbe Jaroslava Kokyho a kapele Spectrum. „Veríme, že dobrá jarmočná nálada a už takmer letná pohoda pohladí duše domácich a návštevníkov nášho mesta,“ dodala Soňa Višňovská.