Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Mesto Liptovský Mikuláš bude mať svoju Euro souvenir bankovku

Mesto Liptovský Mikuláš bude mať svoju Euro souvenir bankovku

  26.03.2019   |   Tlačové správy

Vyjde v náklade 10 000 kusov a v predaji bude od 2. júna 2019 v mestskom Informačnom centre. 
Na pripravovanej bankovke je zobrazený Kostol sv. Mikuláša ako najstaršia stavebná pamiatka mesta. V jeho popredí je socha Naša Matka od Alojza Štróbla, ktorá je v parížskom Louvri evidovaná ako výtvor patriaci medzi najdokonalejšie sochy sveta. V našom meste sa jej bronzový odliatok nachádza pri vstupe do Galérie P. M. Bohúňa. Obidve tieto atraktivity sú súčasťou historického centra mesta Liptovský Mikuláš. 
Mestské Informačné centrum ich ponúka aj v rámci produktu 12 NAJ historického centra, ktoré patria k TOP ponuke nášho mesta v oblasti cestovného ruchu.
Bankovku si budete môcť zakúpiť v priestoroch Informačného centra na Námestí mieru v množstve max. 5 kusov na osobu s poradovým číslom bankovky do 1000. Ostatné Euro souvenir bankovky budú v ponuke bez obmedzenia. Celkový počet v predaji bude 8500 ks. 
Euro souvenir bankovka je v súčasnosti atraktívny suvenír, ktorý pomáha zviditeľniť naše mesta v rámci Európy. Cieľom je podporiť a spropagovať atraktivity nášho mesta v rámci Európy, zvyšovať povedomia verejnosti o najzaujímavejších kultúrnych pamiatkach, turistických lokalitách či známych osobnostiach mesta. Cieľovou skupinou sú turisti, ale aj zberatelia a nadšenci z numizmatiky. Suvenír vyvolal veľký zberateľský fenomén.