Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Peťa, ďakujeme

Peťa, ďakujeme

  22.02.2019   |   Tlačové správy

Obrovský úspech Mikulášanky Petry Vlhovej, majsterky sveta v obrovskom slalome, sa pretavil do vrelého prijatia v rodnom meste. Tisíce Mikulášanov, ale aj ľudí z okolitých obcí a miest aktuálne ováciami a spontánnym skandovaním privítali na námestí očividne výborne naladenú Petru s rodinou a servisným tímom. Na pódium sa dostala cez námestie za tónov Petinej hymny v podaní Ľudovej hudby Jas. Pri pohľade na zaplnené námestie neskrývala dojatie, cez slzy šťastia sa jej ťažko tisli slová z úst: „Som veľmi šťastná, že sa s vami môžem tešiť, postupne si uvedomuje, že som majster sveta, čo som nepredpokladala, ale s mojím tímom, rodinou ale aj s vami, sme to dokázali, pretože ja to veľmi cítim, že ste so mnou a vnímam, že celé Slovensko je na nohách. Veľmi vám ďakujem, že ste prišli osláviť to sem so mnou," povedala Peťa na Námestí osloboditeľov. 

V rámci slávnostného ceremoniálu, ktoré na uvítanie majsterky pripravila radnica pre ňu a jej fanúšikov, pokrstila šampiónka obecenstvo šampanským a dostala aj tortu, ktorú hneď rozkrájala a posunula do publika. Na televíznom pozadí defilovali zábery z jej medailových jázd. Šéf radnice Ján Blcháč počas oficiálnej časti programu odovzdal majsterke sveta Cenu primátora. "Spomedzi tej svetovej špičky je úžasné, že majsterka sveta je práve zo Slovenska a priamo z nášho mestečka. Ďakujem rodičom, realizačnému tímu, ale najmä samotnej Peti, že ten talent, ktorý je v nej, rozvíja. Že neľutuje čas na tréningy a tvrdé prípravy, myslím si, že každý z nás je na ňu právom hrdý," povedal šéf mesta pri odovzdávaní ocenenia. Petra svojich rodákov napokon potešila aj podpisom v rámci nachystanej autogramiády. Petra, ďakujeme!
Petra Vlhová je bývalou členkou LK v Liptovskom Mikuláši, LKS Banská Bystrica, v sezóne 2011/2012 bola členkou Ski Klub Javorovica Liptovský Ján a Centra olympijskej prípravy Poprad. Od roku 2013 jazdila za športový klub Ski team Vlha Liptovský Mikuláš. V súčasnosti je členkou Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica, trénuje ju Livio Magoni, kondičným trénerom je Šimon Klimčík, uvádza aj wikipedia. 
Vo februári 2011 sa vo švajčiarskej Crans Montane stala juniorskou majsterkou sveta v obrovskom slalome v kategórii do 18 rokov. Vo februári 2014 sa na domácom svahu v Jasnej stala juniorskou majsterkou sveta v slalome. Majsterkou sveta sa stala na februárových pretekoch vo švédskom Åre.