Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Ľudia bez strechy nad hlavou dostávajú v Mikuláši teplé topánky

Ľudia bez strechy nad hlavou dostávajú v Mikuláši teplé topánky

  02.01.2019   |   Tlačové správy

Ľudia bez strechy nad hlavou sa budú mať počas zimných mesiacoch o niečo lepšie. Vďaka aktivite zamestnankyne mestského úradu v Liptovskom Mikuláši Veronike Bánikovej dostanú nové zimné topánky.

 „Podala som projekt s príbehom Nohy v teple a podarilo sa mi pre týchto ľudí získať jednu z najvyšších súm v rámci Slovenska. Za financie sme nakúpili 24 párov zimných topánok pre ženy a mužov,“ uviedla úspešná predkladateľka. K nadačným peniazom prispel svojou „troškou“ aj Slovenský červený kríž, ktorý k topánkam poskytol ponožky. 
„Veľmi dobre poznám základné potreby ľudí bez domov, nie všetky však dokážeme uspokojiť. Vždy, keď príde zima, objaví sa z ich strany vysoký záujem o teplé zimné topánky. Aj keď v meste máme viaceré organizácie, ktoré realizujú zbierky šatstva pre sociálne znevýhodnených, práve teplé zimné topánky sú tým, čoho je stále nedostatok. Veľa ľudí bez domov v meste nevyužíva služby mestskej nocľahárne, ale trávi 24 hodín na ulici. Verím, že darček v podobe teplých zimných topánok im prinesie aspoň trochu radosti, tepla a spolupatričnosti do ich neveselého života,“ napísala v projektovej žiadosti. 
Časť topánok sme rozdali v uplynulých dňoch, časť príde na rad v dňoch najbližších, dodala Veronika Bániková.  
Projekt sa realizuje vďaka programu Darujte Vianoce Nadácie Orange.