Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Mikuláš počas leta zabaví domácich i návštevníkov

Mikuláš počas leta zabaví domácich i návštevníkov

  29.06.2018   |   Tlačové správy

Program Mikulášskeho leta s podtitulom Mikuláš vás baví predstavuje pestrú paletu stovky podujatí. Mesto Liptovský Mikuláš nimi chce počas prázdninových mesiacov zabaviť široké spektrum domácich obyvateľov, ale aj návštevníkov. „Novinkou bude cestovateľský festival v polovici júla. Scénkami pripomenieme postavu sv. Mikuláša, nebude chýbať letné kino v záhrade, priestor pre začínajúcich umelcov či divadelné výjavy zo života zbojníckeho kapitána Juraja Jánošíka,“ zhrnul primátor Liptovského Mikuláša Ján Blcháč. 
Prázdninové stredy sú vyhradené pre produkciu filmov v záhrade so začiatkom premietania o 21:30 h. Po minuloročnom úspechu organizátori do programu Mikulášskeho leta zaradili módnu prehliadku Zdenky Kubányiovej a barmanskú šou. 
Na cestovateľskom festivale Infofest vám prostredníctvom rozprávania a projekcie priblížia známe, ale aj exotické krajiny z celého sveta. Podujatie Palúčanský deň predstavuje zábavu, šport, remeslá a dobré jedlo na jednom mieste. Mikulášske leto bude patriť aj džezovému festivalu, vystúpeniu hudobných skupín a podvečerom s gramofónom. Na Námestí osloboditeľov sa už tradične pristaví Bažant kinematograf. „Verím, že atraktívne nastavený program prispeje k pulzujúcemu životu v centre nášho mestečka,“ dodal Ján Blcháč.