Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Primátor odovzdal kanoistom Cenu mesta

Primátor odovzdal kanoistom Cenu mesta

  11.05.2018   |   Tlačové správy

Na návrh primátora Jána Blcháča dnes kolektívu Kanoe Tatra Klub Liptovský Mikuláš udelili Cenu mesta. Ocenenie získava klub pri príležitosti 40. výročia vzniku Areálu vodného slalomu a 70. ročníka pretekov Medzinárodné tatranské slalomy za prínos v športovej oblasti, za vynikajúce športové výsledky a za vzornú reprezentáciu mesta.
Klub robí Liptovskému Mikulášu vynikajúce meno a aj vďaka jeho reprezentantom sa môžeme hrdiť titulom Mesto olympijských víťazov. Vážim si úžasné výkony športovcov aj kvalitnú prácu klubových činovníkov. Som rád, že aj ja som mohol prispieť k rozvoju klubu, keď sme pred rokmi vybavili peniaze na výstavbu novej lodenice. Mesto tiež každoročne klub finančne podporuje,“ konštatoval Ján Blcháč. 

Klub má oddiel vodného slalomu, šachový oddiel a oddiel vytrvalostného behu, spolu takmer 250 členov. Skoro identické číslo dostaneme aj pri sumáre získaných medailí na významných športových podujatiach. Kanoe Tatra Klub zorganizoval Európsky a Svetový pohár, Majstrovstvá Európy juniorov a Majstrovstvá sveta juniorov. Na olympiáde získali Michal Martikán a Elena Kaliská zlaté medaily, Jakub Grigar piate miesto. Michal Martikán a Elena Kaliská sa stali čestnými občanmi Liptovského Mikuláša. Klub spolu s ocenením získal od mesta aj finančnú odmenu.