Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Pokračujeme v oprave miestnych komunikácií vo všetkých častiach mesta

Pokračujeme v oprave miestnych komunikácií vo všetkých častiach mesta

  15.05.2018   |   Tlačové správy

Od zajtra pokračuje radnica prostredníctvom VPS  v bežnej údržbe miestnych komunikácií, pričom najviac dopravne zaťažené miestne komunikácie ideme opravovať tryskovou metódou Patchmatic.
Táto technológia je vhodná na opravu výtlkov menšieho rozsahu a opravu začínajúcich chýb vo vozovkách, čím sa zabezpečí ich dlhšia životnosť a predíde sa poruchám vozoviek vo väčšom rozsahu v budúcnosti, vysvetlil Dušan Grešo z Verejnoprospešných služieb. 
Výhodou je aj rýchlosť opravy výtlku, prakticky niekoľko desiatok sekúnd, pričom klasická oprava výtlku (zarezanie živice, vyčistenie ryhy, asfaltovanie a hutnenie) trvá niekoľko desiatok minút. Opravy sa budú realizovať na hlavných miestnych komunikáciách prakticky vo všetkých mestských častiach – Palúčanská, Demänovská, Lesnícka, Majeríkova, Jesenského, Čsl. brigády, Družstevná, Kuzmányho, Štefánikova, Podtatranského, Zápotockého, Vrbická, Priemyselná, Nová, Borbisova, Alexyho, Porubská a nevyhnú sa jej taktiež celé Podbreziny a komunikácie v Demänovej, v Bodiciach a v Liptovskej Ondrašovej. Poškodenia väčšieho rozsahu sa opravujú a aj naďalej budú sanovať klasickou metódou, veľkoplošnejšími opravami a taktiež komplexnými opravami celých komunikácií.