Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Oprava Strechy na Kultúrnom dome v Palúdzke si vyžiada stotisíc eur

Oprava Strechy na Kultúrnom dome v Palúdzke si vyžiada stotisíc eur

  09.07.2024   |   Tlačové správy

Oprava Strechy na Kultúrnom dome v Palúdzke si vyžiada stotisíc eur.  Ešte v tomto roku mesto zrekonštruuje poškodenú strechu Domu kultúry v mestskej časti Palúdzka, pôjde o investíciu v predpokladanej výške stotisíc eur. Podľa poslanca Mareka Nemca je však oprava nevyhnutná. V strešnej krytine sú diery, do podkrovia zateká a padajúca škridla ohrozuje bezpečnosť okoloidúcich.

 
„Predstava verejnosti o potrebe niektorých investícií je rôznorodá a uvedomujem si, že rekonštrukcia strechy nie je pre mnohých atraktívna, aj napriek tomu, že bude stáť pomerne veľa peňazí. Avšak kultúrny dom v našej mestskej časti je využívaný denne. Sídli tam klub seniorov, autoškola, stretávajú sa tam motocyklisti, dva divadelné súbory, dva gymnastické krúžky, stolnotenisový krúžok a ďalšie, nehovoriac o tom, že sa tam koná množstvo kultúrno-spoločenských akcií, výchovných koncertov a v poslednej dobe narastá aj záujem o prenájom priestorov na rodinné oslavy a súkromné či firemné posedenia,“ vymenoval.
 
Oprava strechy na viac ako 70-ročnej budove je preto podľa jeho slov dôležitá z pohľadu bezpečnosti a aj pre udržanie kultúrneho života Palúdžanov. Práce na kulturáku by mali trvať približne dva mesiace.