Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Prvý komunitný trh na Nábreží bude o chutnom jedle a dobrej nálade

Prvý komunitný trh na Nábreží bude o chutnom jedle a dobrej nálade

  21.05.2024   |   Tlačové správy

Grilované špeciality, uvoľnená atmosféra a program pre všetky generácie čaká na obyvateľov druhého najväčšieho mikulášskeho sídliska v sobotu 25. mája. Námestie Ústavy SR pred budovou Matice slovenskej zaplnia nafukovacie atrakcie, miestni remeselníci a na voňavej tráve si rozložia deky rodiny s deťmi, ktoré chcú utužiť susedské vzťahy a stráviť spolu voľné popoludnie. 

Komunitný trh na Nábreží pre nich, ale aj Mikulášanov z ostatných mestských častí, organizuje mesto ako novinku pri príležitosti Roku remesla a 600. výročia získania trhových privilégií.
„Život v komunite je veselší a pestrejší, preto našim obyvateľom vytvárame príležitosti, aby svoje komunity budovali, aby žili spolu, nielen vedľa seba. Komunitný trh na Nábreží je ďalším podujatím, ktorým chceme túto myšlienku naplniť. Takúto akciu pripravujeme na jeseň aj pre Podbrezinčanov,“ skonštatoval šéf mikulášskej radnice Ján Blcháč.
Námestie Ústavy SR zaradilo mesto medzi trhové miesta v minulom roku s víziou vzniku nového menšieho trhoviska. To si však vyžaduje väčšie prípravné práce, Nábrežanov a Vrbičanov chce preto zatiaľ potešiť príležitostnými trhmi v lokalite. Odštartuje ich spomínaný komunitný na konci mája.