Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
V stredu vypnú na úrade prúd, mesto si prenajalo elektrocentrálu

V stredu vypnú na úrade prúd, mesto si prenajalo elektrocentrálu

  13.02.2024   |   Tlačové správy

Úradníci na mestskom úrade v stredu 14. februára dvere na svojich kanceláriách nezatvoria, aj keď im elektrárne oznámili osemhodinový výpadok prúdu. Ten má byť na viacerých odberných miestach na Štúrovej ulici, kde sídli aj mestský úrad a mestská polícia. Primátor Ján Blcháč sa však rozhodol prerušenie distribúcie elektriny využiť na odskúšanie poskytovania služieb v prípade krízových situácií, ktoré môžu spôsobiť aj výpadky elektrického prúdu. Mesto preto objednalo na 14. februára elektrocentrálu, ktorá  zabezpečí chod celej budovy úradu aj mestskej polície. 

„Budeme fungovať ako počas bežného stavu, pôjdu počítače, svetlá, elektrické dvere, kúrenie, vďaka generátoru bude mestský úrad v plnej prevádzke. Rovnako bude funkčné aj operačné stredisko polície. Výnimkou je možnosť používať vzduchotechniku v zasadačkách, ale tú nevyhnutne nepotrebujeme,“ informoval vedúci organizačného odboru na Mestskom úrade v Liptovskom Mikuláši Jaroslav Kudláček.
Za posledné desaťročie predstavitelia mesta neevidujú takúto dlhodobú odstávku prúdu v budove mestského úradu, zaznamenali len občasné krátkodobé výpadky. V stredu 14. februára bude Stredoslovenská distribučná realizovať na Štúrovej ulici plánované práce na zariadeniach sústavy.