Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Múzejníci revitalizujú expozíciu o Jánošíkovi

Múzejníci revitalizujú expozíciu o Jánošíkovi

  07.02.2024   |   Tlačové správy

V súdnej sieni v priestoroch Múzeum Janka Kráľa pribudne v tomto roku nový informačný panel, ktorý návštevníkom poskytne prehľad o jednotlivých filmových spracovaniach nesmrteľnej legendy o Jánošíkovi.

„Osobitnú pozornosť venujeme tretej filmovej verzii, ktorá vznikla pred viac ako šesťdesiatimi rokmi pri príležitosti 250. výročia Jánošíkovej smrti v Liptovskom Mikuláši. Tiež pripravujeme opätovnú reinštaláciu rekvizít a kostýmov z tohto veľkofilmu,“ opísala Katarína Verešová z mestského múzea.
O slovenského zbojníka sa podľa nej zaujímajú a vo veľkom navštevujú mučiareň aj súdnu sieň hlavne Poliaci, ktorí si rodáka z Terchovej takpovediac adoptovali.
 
Navštívte mestské Múzeum Janka Kráľa, kde okrem Mikulášskej súdnej siene a Jánošíkovej mučiarne nájdete aj repliky mučiarenských nástrojov z dvojdielneho filmu Jánošík (1963).
 
Alebo sa vydajte po stopách Juraja Jánošíka v Liptovskom Mikuláši prostredníctvom on-line prehliadkovej trasy nášho INFORMAČNÉ CENTRUM mesta Liptovský Mikuláš - https://www.mikulas.sk/janosikova-cesta