Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Tohtoročné kalendárium je nabité, ponúka podujatia každý mesiac

Tohtoročné kalendárium je nabité, ponúka podujatia každý mesiac

  06.02.2024   |   Tlačové správy

Akcia za akciou od januára až do decembra. Paleta podujatí, ktoré sa v roku 2024 uskutočnia v Liptovskom Mikuláši, je opäť pestrá. Zamestnanci mesta a mestských inštitúcií pripravujú desiatky športových, kultúrnych aj spomienkových podujatí. Kalendárium navyše zapĺňajú stovkami svojich akcií ďalšie organizácie a združenia, pri mnohých stojí radnica ako spoluorganizátor.

 
Vo februári sa naše mesto hmýri karnevalovými maskami. Jar privoláme fašiangovými veselicami, šiškami a inými kalorickými jedlami. Sprievody, bursovačky aj zábavy už stihli zažiť v Liptovskej Ondrašovej, Iľanove a Bodiciach. Najbližší víkend to čaká obyvateľov Andíc a Beníc, Ploštína aj Palúdzky. Najväčšia akcia je v centre už tento piatok, začína obľúbeným sprievodom spred mestského úradu a končí na hlavnom námestí folklórnym programom. Keď kráča sprievod mestom, veselé masky a žienky v krojoch ponúkajú okoloidúcim voňavé šišky. Mesto ich zvykne nakúpiť približne tritisíc a všetky sa rozchytajú.
 
V nedeľu 11. februára sa masky stretnú na zimnom štadióne, kde si spoločne zakorčuľujú. Po vlaňajšom úspechu mesto opäť chystá Karneval na ľade. Klzisko zaplavia desiatky detí v originálnych pestrofarebných kostýmoch, niektoré sú vlastnoručne vyrobené a všetky súťažia o titul najkrajšia karnevalová maska.
 
V marci sa rodiny s deťmi zabavia tematickým programom k Veľkej noci. atmosféru námestia dotvoria nadrozmerné kraslice s motívom liptovskej modrotlače a stovky farebných vajíčok na stromoch. Po aprílových oslavách oslobodenia mesta a prvomájových slávnostiach čaká Mikulášanov Deň rodiny, Deň matiek, cykloraňajky a v júni jedno z top podujatí roka – Stoličné dni. Tie budú tento rok iné, ponesú sa v duchu remesiel. Programom je nabité aj Mikulášske leto a zvyšok roka. Máte sa na čo tešiť.