Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Ocenenia pre vynikajúcich mikulášskych atlétov

Ocenenia pre vynikajúcich mikulášskych atlétov

  02.10.2023   |   Tlačové správy

Výbornými výkonmi sa na súťažiach v ostatných mesiacoch blysli atléti mestského Centra voľného času Liptovský Mikuláš. Získali množstvo umiestnení na stupienkoch víťazov a vytvorili aj osobné či republikové rekordy. Vzorne tak reprezentovali nielen seba, ale hrdo sa k nim hlási aj naše mesto. Primátor Ján Blcháč dnes týmto úspešným športovcom udelil pamätnú medailu za ich výkony a za šírenie dobrého mena mesta.

Ocenenie dostali:
Ela Hvorková, ktorá získala na majstrovstvách Slovenska starších žiačok dve strieborné medaily v behu na 1500 m prekážok a v behu na 800 m. 
Matúš Grieš vyhral bronzovú medailu na majstrovstvách Slovenska v atletike mužov v Banskej Bystrici v trojskoku a bronz v desaťboji. 
Michal Kopček sa stal majstrom Slovenska v kategórii dorast v behu na 400 m cez prekážky. 
Paula Perončíková je dorastenecká halová majsterka Slovenska v päťboji a držiteľka dvoch strieborných medailí v kategórii dorasteniek na majstrovstvách Slovenska v skoku do výšky a v skoku do diaľky. Patrí jej aj bronzová medaila na 100 m prekážok.
Tomáš Revaj vybojoval striebornú pozíciu na majstrovstvách Slovenska v atletike mužov do 23 rokov v behu na 110 m cez prekážky.