Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Župa začína s rekonštrukciou Vrbického mosta, uzavrie ho najbližší pondelok.

Župa začína s rekonštrukciou Vrbického mosta, uzavrie ho najbližší pondelok.

  26.09.2023   |   Tlačové správy

Vrbický most ide správca, ktorým je Žilinský samosprávny kraj, uzavrieť od pondelka 2. októbra. O začiatku dlho očakávaných rekonštrukčných prác informoval zástupcov nášho mesta riaditeľ liptovského závodu Správy ciest ŽSK Martin Lang. Úplná uzávera bude trvať približne desať až dvanásť mesiacov, počas ktorých cestári most aj s piliermi zbúrajú a postavia nový. Prejazd ani prechod ponad Váh nebude v čase rekonštrukcie možný, obchádzková trasa povedie po Poľnohospodárskej ulici a cez diaľničný privádzač. Rovnakou trasou budú vedené aj spoje mestskej autobusovej dopravy.

 
Prestupové miesto na Poľnohospodárskej
Uzávera najviac zasiahne obyvateľov Iľanova, Ploštína a Hlbokého. Tí, ktorí do mesta prichádzajú autobusmi, nájdu zmeny v cestovných poriadkoch na zastávkach autobusov. Odchody ranných spojov liniek 3 a 4, ktoré vychádzajú z týchto mestských častí o 7:15 hod., sa nemenia, zmena však nastane v prestupe - na Poľnohospodárskej ulici bude prestupové miesto, kde sa oba autobusy s číslami 3 a 4 stretnú o 7:21 hod.
Školáci a ostatní cestujúci, ktorí pôjdu na Nábrežie, budú môcť na tomto mieste prestúpiť bezplatne na linku 4, ktorá ich zavezie na Nábrežie (Vrlíkova ulica). Autobus číslo 3 bude pokračovať už len na stanicu. Pre ranný návrat z Nábrežia do mestských častí bude možné využiť priame spojenie z Vrlíkovej ulice o 9:30 hod.
 
Popoludní z Nábrežia bez prestupu
Poobedné spoje obslúži linka 4 do oboch mestských častí, spoje o 13:35 hod. a 14:35 hod. pôjdu z Vrlíkovej po obchádzkovej trase priamo do Iľanova a Ploštína. Cestujúci už nebudú musieť prestupovať.
 
Župa stále rieši prepravu detí z Hlbokého
Pre deti z Iľanova a Ploštína plnohodnotne zabezpečilo dopravu do škôl mesto Liptovský Mikuláš. Prepravu detí z Hlbokého prisľúbila na stretnutí so zástupcami mesta zabezpečiť župa. Tá napriek tomu riešenie nakoniec nenašla, radniční preto požiadali župu, aby sa obrátila na Úrad splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity. Pokiaľ ani ten nezabezpečí deťom z Hlbokého dopravu do školy, školáci budú musieť chodiť na Nábrežie pešo cez diaľničný privádzač, iné pešie prepojenie neexistuje. Táto trasa má 2,5 kilometra a pre malé deti je najmä v zimnom období náročná.
 
Vrbický most je v zlom technickom stave, kvôli čomu sú na ňom od marca zúžené jazdné pruhy a znížená rýchlosť. Primátor Ján Blcháč žiadal župu o opravu takmer desať rokov.