Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Pomáhame Banskej Štiavnici likvidovať následky požiaru

Pomáhame Banskej Štiavnici likvidovať následky požiaru

  09.06.2023   |   Tlačové správy

Mikulášska radnica opäť podáva pomocnú ruku, tentokrát samospráve v Banskej Štiavnici. Financie, ktoré schválili na návrh vedenia nášho mesta poslanci vo výške 5 000 eur, posielame na transparentný účet štiavnického úradu. Príspevkom sa budeme nepriamo podieľať na likvidácii následkov požiaru, ktorý zničil historické objekty v marci tohto roku. 

„Mikulášania vždy vedeli v ťažkých chvíľach ukázať svoje veľké srdce a v tomto duchu je naše mesto tentokrát solidárne voči Banskej Štiavnici, ktorá je zapísaná do Zoznamu Unesco. Je to slovenský klenot, ktorý si zaslúži, aby sa po tejto katastrofe čo najskôr pozviechal,“ pripomenul primátor Ján Blcháč.
Naše mesto nezostalo chladné voči nešťastiam v iných častiach Slovenska ani v minulosti. Peňažne sme podporili obete havárie autobusu z Košíc v roku 2008, rodiny baníkov a záchranárov z Handlovej po výbuchu v bani o rok neskôr. Podpora smerovala aj do Terchovej po prírodnej katastrofe vo Vrátnej v roku 2014 a do Prešova v roku 2019 po výbuchu v bytovke na Mukačevskej ulici. Zapojili sme sa aj do humanitárnej pomoci pre Ukrajinu poukázaním financií pre Slovenský Červený kríž a Spišskú katolícku charitu.