Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Ihrisko v Stošiciach je priorita

Ihrisko v Stošiciach je priorita

  29.05.2023   |   Tlačové správy

Deti a mládež sa v meste môžu tešiť na nové plochy pre oddych, hry a zábavu. Výstavbu a rozširovanie detských ihrísk v Liptovskom Mikuláši priblížil Gabriel Lengyel z radnice.

„V tomto volebnom období má vedenie mesta stanovené tri základné priority v tejto oblasti. V Starom meste máme vybudovať centrálne ihrisko, prípadne dobudujeme niektoré z existujúcich. Ďalej sa pozrieme na ihrisko vo vnútrobloku na Vansovej ulici na Nábreží. V tomto priestore sme nedávno vysporiadali pozemky, takže revitalizácia dostala zelenú. A napokon doplníme už jestvujúce ihrisko v Stošiciach o ďalšie prvky. V súčasnosti tam obyvatelia majú k dispozícii kombinovanú dvojhojdačku, domček so šmýkačkou, kolotoč a strunovú hojdačku.“
Novú šmýkačku by mal súkromný investor v krátkom čase osadiť aj na ploche na Štraussovej ulici v Palúdzke. Z ročnej kontroly ihrísk  vyplynulo, že na Štefánikovej ulici v Starom meste bude potrebné neplánovane vymeniť šmýkačku. Okrem toho sa deti v tejto časti mesta môžu vyblázniť aj na herných prvkoch pri Pongrácovskej kúrii, vo vnútrobloku na Hurbanovej, v Rohonciho a galerijnej záhrade, na Námestí mieru, za múzeom ochrany prírody, na Textilnej a v Malej kolónii.