Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Letné dni môžete s deťmi stráviť na Háji, spoznajú zvieratká aj rastliny

Letné dni môžete s deťmi stráviť na Háji, spoznajú zvieratká aj rastliny

  26.05.2023   |   Tlačové správy

Nechajte sa okúzliť krásami nášho mikulášskeho lesoparku a naplňte svojim ratolestiam víkendový či prázdninový program atraktívne priamo v prírode. Voľný čas a mobilný telefón je to jediné, čo potrebujete, aby ste spoznali rastliny a živočíchy žijúce na Háji. Od dnešného dňa je Mikulášanom aj návštevníkom Liptova k dispozícii bezplatná aplikácia Objav lesopark, ktorá vás prevedie dvanástimi zastávkami, vaše vedomosti preverí v kvíze priamo počas prechádzky lesíkom a ponúkne vám zaujímavú brožúru fauny a flóry na Háji.
 
Odfoťte sa s diviakom
Celú trasu prešli dnes s pomocou aplikácie prví používatelia - deti z našich mestských škôl. Ku jednotlivým stanovištiam ich navigoval kompas a počas chôdze sa predbiehali, kto rýchlejšie a správne vyplní kvízové otázky. Očarení boli nevšednými zážitkami z rozšírenej reality, animácií a videí. Kamarátom sa môžu pochváliť fotografiou s diviakom alebo milými veveričkami. 
 
Buduje vzťah k prírode
Projekt je určený pre širokú verejnosť, svojím vzdelávacím aspektom pre žiakov základných škôl, svojou hravou formou pre rodiny s deťmi, túlaním sa v prírode pre turistov a milovníkov prírody. Takáto forma aktivity priamo v prírode posilňuje pocit zodpovednosti k ochrane životného prostredia každého jednotlivca. Vzbudzuje záujem mladších generácií o lokálne prírodné bohatstvo a jednoduchou súťažnou formou motivuje žiacke kolektívy k dosahovaniu dobrých výsledkov v oblasti environmentu.
 
Aplikácia predbehla dobu
Prenesením rozšírenej reality z interiéru do prírody sme predbehli dobu, rozšírená realita sa prednostne využíva v uzatvorených miestnosiach múzeí a galérií. Podľa vývojárov sa takéto aplikácie stanú súčasťou všetkých mobilných telefónov najskôr za dva roky.
 
esopark na Háji je vyhľadávaný pre krásu prírody, neopakovateľné výhľady, široké možnosti športovania a vojenskú históriu. Za zaujímavosťami lesoparku sa turisti môžu v súčasnosti vydať dvomi náučnými chodníkmi. Teraz ich doplnila trasa Virtuálnej envirovýchovy s aplikáciou Objav lesopark. Spolu s aplikáciou funguje environmentálne vzdelávanie prostredníctvom webovej stránky envirohaj.sk. Jej obsahom sú informácie o environmentálnych cieľoch a aktivitách mesta.
 
APLIKÁCIU SI STIAHNETE PRIAMO NA ZAČIATKU NÁUČNÉHO CHODNÍKA Z INFOTABULE PROSTREDNÍCTVOM QR KÓDU ALEBO LINK NA STIAHNUTIE NÁJDETE TU:
🌐https://www.envirohaj.sk/aplikacia-lesopark-haj-nicovo/