Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Noc múzeí a galérií: Z návštevníkov sa stanú divadelníci

Noc múzeí a galérií: Z návštevníkov sa stanú divadelníci

  04.05.2023   |   Tlačové správy

Nevšedné zážitky od rána až do noci ponúkne mestské Múzeum Janka Kráľa v sobotu 13. mája v rámci celoeurópskeho podujatia Noc múzeí a galérií. Múzejná pedagogička Katarína Verešová prezradila, že špeciálna prehliadka bude v Roku Ivana Stodolu zameraná práve na život a dielo tohto významného mikulášskeho rodáka. „Návštevníci uvidia nové expozície o Ivanovi Stodolovi a Liptovskej nemocnici, ktorá nesie jeho meno.“
Pozrú si aj projekciu z dielne Matice slovenskej o tomto známom lekárovi a zároveň zakladateľovi modernej slovenskej drámy 20. storočia.
„Pre najmenších sme pripravili tvorivé dielne a tí starší sa budú môcť zapojiť do divadelnej čítačky jednej z najznámejších Stodolových komédií,“ spresnila.
Vstupné na Noc múzeí a galérií v Múzeu Janka Kráľa je zadarmo. V bežné dni sa brány múzea zatvárajú o 18. hodine, v tento jediný deň v roku sa však prehliadky predĺžia do polnoci.
Aktivity múzeí a galérií sú počas celoeurópskeho podujatia zväčša orientované na také činnosti, ktoré počas celého roka zostávajú pred verejnosťou ukryté. Ľuďom často otvárajú svoje „skryté“ komnaty a odkrývajú tajomstvá, schovávané pred zrakmi verejnosti. Aj vďaka tomu vedia návštevníci lepšie pochopiť význam múzeí pri ochrane súčasti kultúrneho a prírodného dedičstva, ktoré sa nachádza v múzeách a galériách.