Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
VPSkári vytiahli na cesty súpravu na výtlky, diery opravujú patchmatic technológiou

VPSkári vytiahli na cesty súpravu na výtlky, diery opravujú patchmatic technológiou

  18.04.2023   |   Tlačové správy

Výtlky menšieho rozsahu vyspravujú cestári z Verejnoprospešných služieb tryskovou technológiou. Najskôr diery vystriekajú špeciálnou emulziou, ktorú následne zasypú skalkami. Tie sa postupne zajazdia do výtlku. Vodičom sa môže zdať, že je cesta plná kamienkov, tie sú však potrebné na vyplnenie dier.

Takýmto opravovaním cestári predchádzajú vytváraniu veľkých výtlkov, kým dôjde ku komplexnej rekonštrukcii povrchu vozovky. Dnes a zajtra pracujú na Palúčanskej ulici, ktorej komplexná rekonštrukcia je naplánovaná na rok 2024. Patchmatikovou technológiou tento týždeň opravia aj Jánoškovu a Kpt. Nálepku, nasledovať budú Bodice a opráv sa postupne dočkajú všetky mestské časti.
Druhá partia chlapov v ďalších lokalitách Mikuláša zasa pripravuje na opravu veľké výtlky, ktorým by už patchmatik nepomohol. Pred zasypaním jamy teplou obaľovanou zmesou musia chlapi asfalt zarezať a vyčistiť. Takýmito spôsobmi budú celé leto udržiavať všetky komunikácie, ktoré tento rok nebudú rekonštruované komplexne. Modernizácie sa tento rok dočká napríklad Hradišská, Štefánikova, Majerská, odstavné plochy na Vrlíkovej a Borbisovej aj chodníky pri ceste III. triedy na Podbrezinách či na ulici 1. mája v Starom Meste.