Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Jarmočníci si priplatia za prenájom miesta

Jarmočníci si priplatia za prenájom miesta

  14.04.2023   |   Tlačové správy

Zdražovanie dobehlo aj organizátorov príležitostných jarmokov a trhov. Medzi tie najznámejšie v Liptovskom Mikuláši patria Stoličné dni, Mikulášsky jarmok či vianočné trhy, ktoré organizuje mesto. Zvýšené náklady na elektrinu, udržiavanie čistoty aj bezpečnosti na týchto podujatiach idú ruka v ruke s potrebou zvýšenia nájomného pre stánkarov, ktoré im mesto vyrubuje na dva alebo na tri dni. Poslanci mestského zastupiteľstva preto schválili všeobecne záväzné nariadenie, ktoré upravuje výšku nájmov za miesta na príležitostných trhoch.

 
Dvojdňové taxy pre stánky so spotrebným a potravinárskym tovarom predstavujú za meter štvorcový 70 eur (predtým 50 eur a 40 eur), predajcovia, ktorí ponúkajú občerstvenie, zaplatia po novom 56 eur (predtým 23 eur). Trojdňovú výšku nájomného pre predajcov spotrebného a potravinárskeho tovaru upravilo mesto na 90 eur (predtým stánky so spotrebným tovarom 70 eur a stánky s potravinárskym tovarom 55 eur), stánkarom s občerstvením sa zvýšil trojdňový nájom na 84 eur za meter štvorcový (z pôvodných 34 eur). 
 
Schválené všeobecne záväzné nariadenie upravuje aj predajné a prevádzkové časy príležitostných trhov, ktoré boli nastavené tak, aby sme v meste zachovali nočný pokoj. Doposiaľ mohli predajcovia ponúkať na námestí  občerstvenie v piatky a v soboty do polnoci, nové nariadenie skracuje tento čas do 22. hodiny.