Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Rozhodnutia o daniach aj poplatkoch dostanete do konca apríla

Rozhodnutia o daniach aj poplatkoch dostanete do konca apríla

  11.04.2023   |   Tlačové správy

𝐃𝐚𝐧𝐞 𝐚𝐣 𝐩𝐨𝐩𝐥𝐚𝐭𝐨𝐤 𝐳𝐚 𝐤𝐨𝐦𝐮𝐧𝐚́𝐥𝐧𝐲 𝐨𝐝𝐩𝐚𝐝 𝐮𝐡𝐫𝐚𝐝𝐢́𝐭𝐞 𝐞𝐟𝐞𝐤𝐭𝐢́𝐯𝐧𝐞𝐣𝐬̌𝐢𝐞 𝐞𝐥𝐞𝐤𝐭𝐫𝐨𝐧𝐢𝐜𝐤𝐲 

Rozhodnutie o výrube miestnych daní (daň z nehnuteľnosti a za psa) a poplatku za komunálny odpad začne radnica doručovať Mikulášanom už tento víkend. Výmery doručí mesto svojim daňovníkom do vlastných rúk najneskôr 𝗱𝗼 𝗸𝗼𝗻𝗰𝗮 𝗮𝗽𝗿𝗶́𝗹𝗮.
Obyvateľom, ktorí bývajú mimo mesta, pošlú rozhodnutia poštou, fyzické a právnické osoby s aktívnou schránkou na doručovanie ich dostanú elektronicky. 
𝗠𝗲𝘀𝘁𝘀𝗸𝗲́ 𝗱𝗮𝗻𝗲 𝗷𝗲 𝗽𝗼𝘁𝗿𝗲𝗯𝗻𝗲́ 𝘇𝗮𝗽𝗹𝗮𝘁𝗶𝘁̌ 𝗱𝗼 𝗸𝗼𝗻𝗰𝗮 𝗺𝗮́𝗷𝗮. Ak sú v rozhodnutí určené splátky, prvá sa platí do konca mája a druhú splátku je potrebné uhradiť pri dani z nehnuteľností do konca septembra, poplatok za odpad treba mať vyrovnaný do konca októbra. 
Miestne dane a poplatky môžete pohodlne zaplatiť cez mobil prostredníctvom QR kódu, ktorý je uvedený v rozhodnutí. Platba v hotovosti v pokladni mestského úradu je ohraničená sumou 300 eur.
Rozhodnutia, ktoré radnica doručuje v apríli, obsahujú aj variabilný symbol, pri platbe je dôležité uviesť ho správne. Dajte si pozor aj na presnú sumu na centy a tiež si nepomýľte sumu prvej splátky, ktorá je odlišná, ako druhá.