Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Na námestie sa po roku vrátila úspešná Veľká noc v meste

Na námestie sa po roku vrátila úspešná Veľká noc v meste

  03.04.2023   |   Tlačové správy

Tradičné zvyky sme preniesli z liptovských dvorov na námestie, na ľudovú nôtu k podujatiu Veľká noc v meste ladil Folklórny súbor Majerán a Detský folkórny súbor Cindruška. Námestie sme vyzdobili veľkonočným vencom a obľúbenými kraslicami z modrotlače, ktoré sa už štyri roky stávajú v tomto období pozadím pre veľkonočné fotenie návštevníkov. Veľkonočnú atmosféru námestia dotvára aj 600 vajíčok, ktoré sme rozvešali po stromoch okolo námestia. 

Najmenší si na nedeľnom podujatí hravou formou testovali  svoju kreativitu a zručnosť v tvorivých dielňach a popri tom sa oboznamovali s veľkonočnými zvykmi a tradíciami. Z námestia odchádzali s korbáčmi a vajíčkami, radosť im robilo aj maľovanie na tvár. V stánkoch si návštevníci mohli zakúpiť kraslice, jarné ikebany a výrobky z prútia s tematikou Veľkej noci. Remeselníkov sme mohli vidieť aj priamo pri práci.
Veľkonočné podujatie sme tento rok rozšírili o duchovný rozmer, Veľkonočnú nedeľu bude program pokračovať v Kostole svätého Petra z Alkantary v Okoličnom.