Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Vrbický most je v zlom stave, platia aj dopravné obmedzenia

Vrbický most je v zlom stave, platia aj dopravné obmedzenia

  27.03.2023   |   Tlačové správy

Na Vrbickom moste sú od uplynulého víkendu zúžené jazdné pruhy a znížená rýchlosť. O takomto obmedzení rozhodol mikulášsky okresný úrad. Dôvodom je zlý technický stav mosta, ktorý už mal byť niekoľko rokov opravený.

Vlastníkom mosta je Žilinský samosprávny kraj a stará sa oň Správa ciest ŽSK. „Už takmer 10 rokov bijeme na poplach, že ho treba opraviť, ale kraj jeho opravu len roky plánuje a k realizácii nepristupuje. Dokonca pôvodná projektová dokumentácia na rekonštrukciu tohto mosta už je kvôli prekladaniu realizácie taká zastaralá, že kraj musel dať vypracovať nový projekt,“ priblížil primátor Ján Blcháč.
ŽSK má opravu mosta v rozpočte aj tento rok a stále je platné aj stavebné povolenie. Mesto Liptovský Mikuláš vyzývalo župu na obnovu Vrbického mosta už niekoľkokrát formou rokovaní, písomne aj prostredníctvom poslancov župných zastupiteľstiev.
„Práve dnes župa schvaľuje dvadsaťmiliónový úver na dopravnú infraštruktúru. Myslím, že tých pár stotisíc na opravu tohto mosta by mala župa konečne vyčleniť, pretože keď už máte v moste dieru, cez ktorú vidíte do vody, to je naozaj signál, že ho treba opraviť,“ povedal.
Most je frekventovanou spojnicou s dvomi mestskými časťami, využívajú ho aj zamestnanci Akadémie ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika pri ceste do práce a prechádza ním aj mestská autobusová doprava. Na jeho uzatvorenie by doplatili najmä Iľanovčania aj obyvatelia Ploštína.