Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Za úspešnú spoluprácu pri napĺňaní odkazu SNP a protifašistického odboja

Za úspešnú spoluprácu pri napĺňaní odkazu SNP a protifašistického odboja

  15.03.2023   |   Tlačové správy

Ďakovný list 𝙕𝙖 𝙪́𝙨𝙥𝙚𝙨̌𝙣𝙪́ 𝙨𝙥𝙤𝙡𝙪𝙥𝙧𝙖́𝙘𝙪 𝙥𝙧𝙞 𝙣𝙖𝙥𝙡́𝙣̌𝙖𝙣𝙞́ 𝙤𝙙𝙠𝙖𝙯𝙪 𝙎𝙉𝙋 𝙖 𝙥𝙧𝙤𝙩𝙞𝙛𝙖𝙨̌𝙞𝙨𝙩𝙞𝙘𝙠𝙚́𝙝𝙤 𝙤𝙙𝙗𝙤𝙟𝙖 pre radnicu od Oblastného výboru Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov (SZPB) v Liptovskom Mikuláši prevzal viceprimátor Ľuboš Trizna.
Na konferencii zväzu pripomenul, že v našom meste si vážime a pripomíname odkaz, ktorý nám zanechali naši predkovia v podobe mieru. „Mesto na svoje plecia prebralo zodpovednosť za obnovu a zveľaďovanie pamätníkov Slovenského národného povstania aj druhej svetovej vojny. Za ostatné obdobie spomeniem rozsiahlu obnovu národnej kultúrnej pamiatky vojnového cintorína na Háji Nicovô alebo rekonštrukcie pamätníkov v Bodiciach a Iľanove,“ uviedol.
Každoročne vo februári organizuje mesto so SZPB pietny akt pri príležitosti oslobodenia Okoličného a v apríli výročie oslobodenia Liptovského Mikuláša. „Členovia zväzu na týchto významných podujatiach nikdy nechýbajú, čím dávajú podujatiam punc autenticity, ich rozprávanie, spomienky a výklady dejinných udalostí sú vždy veľkým zážitkom pre všetkých zúčastnených. Mesto zväzu vždy vychádzalo v ústrety napríklad poskytnutím sídelných priestorov pre oblastnú organizáciu. Sme súčinní pri organizácii rôznych podujatí, súťaží a pásiem, ktoré počas roka organizujú,“ dodal zástupca primátora.