Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Ďalšia majsterka Slovenska z nášho mesta

Ďalšia majsterka Slovenska z nášho mesta

  13.03.2023   |   Tlačové správy

Talentovaná atlétka z mestského Centra voľného času Paula Perončíková dosiahla cez víkend životný úspech v podobe titulu majsterky Slovenska vo viacboji. Získanými bodmi v jednotlivých disciplínach dokonca atakovala slovenský dorastenecký rekord z roku 2012. 

Paula na Halových majstrovstvách SR v atletike v najťažšej disciplíne začala fantastickým behom na 60 metrov cez prekážky v novom osobnom rekorde 8,72 sekundy. Nasledoval výborný skok do výšky 168 cm a skok do diaľky 532 cm. Vo vrhu guľou kontrolovala vedúcu pozíciu a hranicu štátneho rekordu, ktorý jej ušiel až v záverečnom behu na 800 metrov. Za päticu disciplín získala celkovo 3525 bodov. „Paula je našou odchovankyňou už desať rokov, len za ostatných päť rokov vybojovala šesť strieborných a sedem bronzových medailí. Víkendový výsledok z majstrovstiev v Bratislave považujem za jeden z najcennejších pre naše centrum voľného času,“ uviedol riaditeľ Cvč Liptovský Mikuláš Roman Králik. 
Kvalitné výsledky na majstrovstvách v sedemboji zaknihovali aj ďalší členovia atletického oddielu, medzi mužmi získal bronz Tomáš Revaj, štvrté miesto obsadil Matúš Grieš a Michal Kopček skončil na 10. priečke.