Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Primátor prekonzultuje možnosti zachovania Liptovskej nemocnice s ministrom zdravotníctva

Primátor prekonzultuje možnosti zachovania Liptovskej nemocnice s ministrom zdravotníctva

  13.12.2022   |   Tlačové správy

Odporučili mu to poslanci mestského zastupiteľstva na základe správy, ktorú predložil o stave Liptovskej nemocnice s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu v súvislosti s pripravovanou optimalizáciou siete nemocníc. Primátor Ján Blcháč poslancov informoval o plánovanom zaradení nemocnice do najnižšej kategórie, na základe čoho by došlo k zrušeniu viacerých poskytovaných služieb. Zaradenie nemocnice medzi komunitné avizovalo 16. novembra Ministerstvo zdravotníctva SR na stretnutí so zriaďovateľom nemocníc, ktorým je Žilinský samosprávny kraj a s riaditeľmi krajských nemocníc.

👉Poslanci na zasadnutí 12. decembra primátorovi odporučili, aby na najbližšom rokovaní Zastupiteľstva ŽSK interpeloval predsedníčku ŽSK Eriku Jurinovú vo veci zachovania zdravotnej starostlivosti v Liptovskej nemocnici a aby požadoval zabezpečenie takých účinných krokov,  ktoré napomôžu k zachovaniu regionálneho charakteru nemocnice v zmysle Koncepcie rozvoja zdravotníctva Žilinského samosprávneho kraja. Podľa koncepcie schválenej Zastupiteľstvom ŽSK dňa 26. 09. 2022 má patriť Liptovská nemocnica medzi regionálne.  
👉Poslanci zároveň primátorovi odporučili konzultovať možnosti zachovania regionálneho charakteru Liptovskej nemocnice aj s vedením Ministerstva zdravotníctva SR, s ministrom by sa mal primátor stretnúť už v priebehu tohto týždňa. O výsledkoch rokovania bude poslancov informovať na najbližšom zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Liptovskom Mikuláši.